Türk Dünyası

Devlet Duması Özbekistan ile gümrük hizmetleri anlaşmasını onayladı: Yeni kısa başlık

Rusya ve Özbekistan Arasında Gümrük Temsilciliklerinin Açılmasını İçeren Anlaşma Onaylandı

Rusya Devlet Duması, TASS’ın haberine göre, Özbekistan ile gümrük hizmetleri temsilciliklerinin açılması konusunda uluslararası bir anlaşmayı onayladı.

Rus parlamentosunun alt kanadı olan Devlet Duması, Rusya ve Özbekistan arasındaki uluslararası bir anlaşmayı onayladı. Bu anlaşma, her iki ülkenin gümrük temsilciliklerinin açılmasını içermektedir. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, anlaşmayı 8 Temmuz tarihinde Devlet Duması’na onaylatmak için sunmuştur.

Anlaşmaya göre, temsilcilikler, gümrük düzenlemesi konularında kendi ülkelerinin gümrük hizmetinin çıkarlarını temsil edecek, devletler arasında gümrük işbirliği geliştirmeye yardımcı olacak ve gümrük alanında devletler arasında uluslararası anlaşmaların uygulanmasına katılacaklar.

13 Temmuz tarihinde, Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev tarafından onaylanan bir kararname imzalandı.

Hatırlanacağı üzere, Rusya ve Özbekistan hükümetleri, 2 Aralık 2022 tarihinde Semerkant’ta gümrük hizmeti temsilcilikleri açma konusunda bir anlaşma imzalamıştı.

Bu haber bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu