Türk Dünyası

Dünyanın En Güçlü Süper Bilgisayarı Yapay Zeka Eğitimine Sunuldu

 

Hostinger Dünyanın en güçlü yapay zeka eğitimi süper bilgisayarı olan Condor Galaxy 1 (CG-1) tanıtıldı. Bu geliştirme, Cerebras Systems şirketine ve UAE G42 teknoloji holdingine aittir. Santa Clara, Kaliforniya’da bulunan CG-1 bilgisayarı, 64 Cerebras CS-2 sistemini tek bir yapay zeka süper bilgisayarında birleştiriyor. Süper bilgisayarın performansı 4 eksaflop (bilgisayar performansının bir ölçü birimi) ve 54 milyon çekirdeğe sahip.

Bu yenilikçi ağın, küresel ölçekte yapay zeka alanında yenilikçi çözümlere yol açması bekleniyor. G42 Cloud CEO’su Talal Alkaissi’ye göre, Condor Galaxy, sağlık, enerji ve iklim değişikliğiyle mücadele alanında toplumun en önemli sorunlarını çözmek için kullanılacak. Ayrıca, yapay zeka öğrenme süresini önemli ölçüde azaltırken, dağıtık hesaplama sorunlarını da ortadan kaldırıyor.

Cerebras ve G42, CG-1’i bir bulut hizmeti olarak sunarak herkesin yeni devin gücünden koşullu olarak faydalanmasını sağlıyor.

ORIENT haberleri

Bu haber bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu