Dünya

Ekvador’da 6,8 büyüklüğünde deprem: Ölü ve yaralılar var

Güney Amerika ülkesi Ekvador’da 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde ilk belirlemelere göre 12 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı. Peru’da da hissedilen depremde çok sayıda bina, okul ve hastanenin hasar gördüğü kaydedildi.

Ekvador’un Balao şehrinin 6 kilometre kuzeydoğusunda yerel saatle 12.12’de 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu’ndan (USGS) alınan bilgiye göre, deprem 65,7 kilometre derinlikte oluştu.
Cumhurbaşkanlığı iletişim Ajansı, depremde El Oro eyaletinde 11 kişinin, Azuay eyaletinde ise bir kişinin hayatını kaybettiğini, yaralanan çok sayıda kişinin ise hastanelerde tedavi altına alındığını duyurdu.
Ajans, ayrıca çok sayıda evin, sağlık merkezinin ve okulun hasar gördüğünü ve depremin neden olduğu heyelan nedeniyle çok sayıda yolun da kapandığını açıkladı. Santa Rosa Havaalanı’nda da küçük çaplı hasar oluştuğu bilgisi paylaşıldı.
BNO News’e göre, Pasifik Tsunami Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamada, deprem sonrası tsunami tehdidinin olmadığı kaydedildi.
Depremin komşu ülke Peru’da da hissedildiği ifade edildi. Perulu yetkililer, depremin ülkenin kuzey bölgesinde hissedildiğini can ve mal kaybı yaşanmadığını açıkladı.
Depremde bir marketin raflarında bulunan ürünlerin de devrildiği görüldü.
HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN
Depremin merkezine yakın Isla Puna’da yaşayan Ernesto Alvarado, Reuters’e bazı evlerin yıkıldığını belirterek, “Hepimiz sokaklara döküldük. Çok korktuk.”  ifadelerini kullandı.
Ekvador Devlet Başkanı Guillermo Lasso, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Acil durum ekipleri, depremden etkilenenlere tüm desteğini sunmak için seferber oluyor” ifadelerini kullandı.
Bölgede artçı sarsıntıların da sürdüğü belirtildi.
Deprem sonrası halk korku ve panikle sokağa döküldü.
 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: NTV

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu