Teknoloji

Elektrikli araçta süspansiyon bir numaralı konu

Ağır aküler nedeniyle elektrikli otomobillerde üstün süspansiyon sistemleri kullanılması gerekeceği belirtiliyor. Uzmanlara göre “süspansiyon” yolcuları engebeli yüzeylerden, köşelerden vb. izole etmek için hareket eden tüm araçlar için olması gereken bir zorunluluk. Eibach Group Başkanı Willfried Eibach konvansiyonel motorlu araçlarda yıllardan beri süregelen süspansiyon sistemlerinin “elektrikli motorun” devreye girmesiyle dönüşeceğini söyledi.

Süspansiyon her araca gerekli

Hangi tür motora sahip olursa olsun tüm araçlar için süspansiyonun gerekli olacağını kaydeden Eibach şunları belirtti:
“Elektrikli araçlara yönelik güçlü eğilimle birlikte, içten yanmalı motorlar için bazı parçalar kaybolacak. Örneğin soğutma, egzoz sistemi vb. Elektrikli araçlar aslında bizim için çok ilgi çekici çünkü ağır aküleri üstün süspansiyon Gerektiriyor. Bunun yanı sıra, motor ayarı veya egzoz sistemleri ortadan kalkacağından süspansiyon, aracınızı kişiselleştirmek için 1 numaralı konu olacak.”

Her sektöre hizmet

Süspansiyon ve yaylar konusunda otomotivde en saygın markaların OE ortakları olduğunu kaydeden Eibach Satış Sonrası Performans Süspansiyonu, Satış Sonrası Yedek Süspansiyon, ERS Eibach Yarış Yayları konularında da faaliyet gösterdiklerini belirtti. HDS Ağır Hizmet Süspansiyonu ve Moto Cross Bisikletler için Ön ve Şok Yayları serisi konularında da aktif olduklarını vurgulayan Eibach bu segmentlerin birçoğunda lider olduklarını dile getirerek Türkiye’de ise Birlas Otomotiv ile işbirliği yaptıklarını dile getirdi.

Pandemide işler arttı

Pandemi sırasında birçok insanın evde kaldığı ve araçlarının üzerinde çalıştığı için performans ürünlerinde patlama yaşandığını söyleyen Eibach 3 kıtada 4 üretim tesisinin günlük teslimatlar için sıkı çalıştığını ifade etti. Yaklaşık 1 milyon yay teslimatı yaptıklarını kaydeden Eibach rakipleri karşısında kriz günlerinde daha da güçlendiklerini söyledi.

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: NTV

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu