Türkiye

Elif’i öldüren sevgilisine müebbet hapse istinaftan onama – Son Dakika Türkiye Haberleri

Emniyetteki ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Akan hakkında, ‘kasten öldürme’ suçundan dava açıldı.

Elif Sinan’ın ölümüne neden olan bıçakta parmak izi bulunan Tuğrul Akan, Kırıkkale 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmada tutuklandı.

Davanın, geçen yıl 23 Kasım’da görülen karar duruşmasına, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da katıldı. Sanık, savunmasında, kız arkadaşı olan maktulün, kendisi ayrılmak istediği için intihar ettiğini ileri sürdü. Suçsuz olduğunu savunan Akan, beraatini ve tahliyesini talep etti. Mahkeme, sanığa ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası verdi; takdir indirimi uygulanmadı.

İSTİNAF KARARI HUKUKA UYGUN BULDU

Mahkemenin gerekçeli kararını açıklamasının ardından, taraflar dosyayı İstinaf Mahkemesi’ne taşıdı.

Dosyayı inceleyen Ankara Bölge Adliyesi 2’nci Ceza Dairesi, yerel mahkemenin verdiği kararı hukuka uygun buldu. Mahkeme kararında, “Yapılan yargılamaya, toplanıp karar yerinde gösterilen delillere, soruşturma sonuçlarına uygun şekilde oluşan takdire, gerekçe ve uygulamaya göre mahkemenin kararında düzeltme nedeni dışında usule ve esasa ilişkin herhangi bir hukuka aykırılık olmadığı anlaşılmış; sanık avukatının istinaf itirazları yerinde görülmemiştir” denildi.

Dosya incelenmek ve karara bağlanmak üzere Yargıtay’a gönderildi.

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: NTV/CNN

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu