Kıbrıs

“Elim Sende” etkinliği; KKTC’de bulunan depremzede çocuklara yönelik etkinlikler dizisi başadı

Depremzede çocuklara yönelik olarak düzenlenen ‘Elim Sende’ adlı etkinlikler dizisi Güzelyurtla başladı.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi, Evkaf İyilik Gönüllüleri ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliğiyle, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği himayelerinde gerçekleştirilen etkinliğe Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter’de katıldı.

Güzelyurt’ta Manastır Avlusu’nda yer alan etkinlik 14.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirildi.
Etkinlikte çocuklar için yüz boyama, atölye çalışmaları ve çeşitli sokak oyunları düzenlendi.

Etkinlikte ayrıca çocuklara çeşitli yiyecekler ikram edilerek, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve
Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu tarafından hediyeler dağıtıldı.

Etkinlikle ilgili olarak BRT’ye konuşan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 6 Şubat sonrası deprem bölgelerinden gelen çocukların biraz olsun mutlu olabilmeleri için düzenlenen bu etkinliğe katkı koyanlara teşekkür etti.

Tatar, çocuklarla beraber olmak ve yalnız olmadıklarını hissettirmek için etkinliğe katıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Tatar, birçok depremzedenin ülkede misafir edip yaralarına merhem olunmaya çalışıldığının altını çizerek KKTC halkının her zaman Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında olduğuna vurguladı.

KKTC halkının da depremdeki kayıplardan dolayı büyük acılar yaşadığına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Tatar, bu acıların hiçbir zaman unutulmayacağını belirtti.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu da etkinliğin depremzede çocuklar için yapılmasına rağmen temanın deprem olmadığını, amaçlarının depremzede çocuklara ve ailelere bir süre de olsa depremi unutturabilmek olduğunu vurguladı.

Çocukların etkinlikte çok mutlu olduğunu gördüklerini kaydeden Feyzioğlu, Kıbrıs Türk halkına bu zor zamanlarda depremzede vatandaşlara kucak açtığı için teşekkür etti.

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar da depremzede çocuklara ve ailelere sahip çıkmanın, acılarını paylaşmanın önemine işaret ederek, yaraların sarılıp, hayatın normale dönmesine katkı koymak adına yapılan çalışmalara destek verdiklerini söyledi.

‘Elim Sende’ etkinliği, 12 Mart’ta Lefkoşa Yunus Emre Enstitisü’nde, 18 Mart’ta Gazimağusa DAÜ’de, 19 Mart’ta ise Girne Barış Parkı’nda, 14.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.BRT 

Pools Plus Cyprus

ACM CYPRUS


Kaynak: BRTK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu