Türk Dünyası

Emekli Maaşı için Toplantı Düzenlendi – Türk Dünyası Ekonomi Haberleri – OpenAI Destekli Turkish News World

 

Hostinger Son dakika haberi! Türkiye’deki yaklaşık 4 milyon emeklinin dikkati, zam düzenlemesine çevrildi. Yapılan 6 aylık enflasyon sonrası emekli maaş zam oranı yüzde 24,73 olarak belirlendi.

Enflasyon zammı, kök aylıklara uygulanacak. Ancak 7 bin 710 lira ve altında kök aylığı olan emeklilerin maaşları, zamma rağmen en düşük aylık seviyesinin altında kaldı.

AK Parti yetkilileri, en düşük emekli maaşı olarak belirlenen rakamda bir artış yapılacağını açıkladılar. Bu doğrultuda en düşük emekli maaşının 10 bin liradan 12 bin liraya çıkarılması düşünülüyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AKP Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş ve AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler bir araya gelerek zam konusunu görüşecekler.

AK Partili yetkililer, emeklilere seyyanen zam yapılmasının mümkün olmadığını belirtirken, sadece en düşük emekli maaşının artırılması üzerinde çalışma yapıldığını ifade ettiler.

Toplantıda alınacak karara göre düzenleme Meclis’e sunulacak. Temmuz maaşlarına yetiştirilmeye çalışılacağı belirtilirken, yetişememesi durumunda farkın sonraki aylarda yatırılabileceği açıklandı.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu