Kültür & Sanat

En İyi Dövüş Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Dövüş Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En iyi dövüş filmleri

 10. Özgürlük Savaşı (The Quest)

 IMDb: 5.5

 Christopher Dubois isimli bir adam 1920 yıllarında sokaklarda serserilik yapmaktadır. Bir gün silah kaçakçıları tarafından kaçırılır. Daha sonra korsan olan Lord Dobbs’a satılır. Zamanla Dobbs adlı bu adam, Christopher’ı Uzakdoğulu bir kick-boksçu olan Khao’nun himayesine verir. Christopher, en iyi dövüşçülerin çarpıştığı bir turnuva olan Ghan-gheng’e katılmaya karar verir. Fakat bu turnuvayı kazanmak için bilek gücünden fazlası gerekmektedir.

 9. Dövüş (Fighting)

 IMDb: 5.6

 Shawn MacArthur, küçük bir kasabadan büyük bir şehir olan New York’a hiçbir güvencesi olmadan çıkıp gelmiştir. İlk zamanlarda sokak satıcılığı yaparak hayatını kazanmaya çalışmaktadır. Eski bir sokak dövüşçüsü olan Harvey Boarden, kendisine yasal olmayan yer altı dövüşlerinden bahsetmiştir. Shawn bu dövüşler sayesinde büyük paralar kazanabilir. Böylece Shawn dövüşlere katılarak kısa zamanda yükselir. Fakat henüz karanlık tarafla karşılaşmamıştır.

 8. Geri Dönüş (The Philly Kid)

 IMDb: 5.7

 Dillon McCabe isimli adam güreş şampiyonasını kazandıktan heöen sonra bir polis memurunu öldürmekten dolayı tutuklanır. Adam onbeş yıla aşkın bir süre cezaevinde kalacaktır. Cezasını çektikten sonra özgürlüğünü kazanan Dillon, hayatını kontrol altında tutmaya çalışmaktadır. Ayrıca dövüş sanatlarına olan sevdasından dolayı da mesleğine geri dönmek istemektedir. Her ne kadar turnuvalarda başarı gösterse de bu durum başına daha büyük belalın açılmasına neden olacaktır.

 7. Tekken

 IMDb: 5.8

 Jin Kazama adındaki genç bir çocuk uluslararası Tekken mücadelesine katılmak istemektedir. Annesi ile birlikte yaşayan gencin, annesi Tekken tarafından Anvil olarak bilinen gecekondu mahallelerinde öldürülür. Tekken’in kim olduğunu öğrendikten sonra daha çok hırslanan Jin, annesinin intikamını almaya karar verir. Fakat diğer yandan bu ortamda edindiği arkadaşlıklar ve aşk onun aklını başından alacaktır.

 6. Tek (The One)

 IMDb: 5.9

 Gabriel Yulaw adındaki genç alternatif evrenlerin yer aldığı bir dünyada kendi benliğini avlayarak tek bir benlik haline gelmek istemektedir. Kendi benliklerinin gücünü ele geçirip insanüstü bir varlık olmayı başaracaktır. Fakat bu işin sonunda ne olacağından hiçbir fikri yoktur. Son hedefi ise Los Angeles Bölgesi Şerif Departmanı’nın bir üyesi olan Gabe isminde biridir. Gabe’in hayatı bu gencin gelmesi ile bir kaosa doğru sürüklenir. Gabe, Yulaw ile başetmek zorundadır.

 5. Aslan Yürek (Lionheart)

 IMDb: 6.2

 Lyon Gaultier, paralı bir askerdir. Los Angeles’ta yaşayan erkek kardeşinin kötü bir şekilde dövüldüğünü öğrenir. Böylece Kuzey Afrika’daki Fransız lejyonundan firar eder. Durumu kötü olan kardeşini kurtarmak için para bulması gerekmektedir. Bu yüzden yasa dışı sokak dövüşlerine katılır. Diğer yandan kardeşine olanlardan dolayı beslediği intikam düşüncesi de aklının bir köşesindedir. Lyon, kardeşinin intikamını alabilmek için planlar yapmaktadır.

 4. Kırmızı Kuşak (Redbelt)

 IMDb: 6.8

 Polis akademisinde olan Mike Terry, Jiu-Jitsu isimli bir dövüş sanatı üzerine eğitim veren öğretmendir. İdealist bir kişiliğe sahip olan bu adamın hayat felsefesi oldukça nettir. Bu sporu asla bir yarışa dönüştürmek istememektedir. Sadece eğitimine odaklanmış olsa da bir gece tesadüfen ünlü bir adamı dövülmekten kurtarır. Bu sayede Terry, film sektöründen iş teklifi alır. Terry bu teklifi kabul etmekle etmemek arasında kalırken, hayat felsefesine zıt düşecek bir alanda yer almaya zorlanacaktır.

 3. Ip Man 2 (Yip Man)

 IMDb: 7.6

 İlk seriden de bilindiği gibi efsanevi bir film olan Ip Man’in ikinci yarısında da macera ve aksiyon son hızla devam etmektedir. İkinci film Hong Kong’da 1949 yılında geçmektedir. Ip Man, ustasının ihtişamlı yükselişini ve sanatını yaymak adına giriştiği mücadeleyi konu alıyor.

 2. Altın Yumruk (Drunken Master)

 IMDb: 7.6

 Jackie Chan’in başrolde oynadığı efsanevi bir film olan Altın Yumruk filmini izlerken heyecan tavan yapabilir. Won Fei Hung isimli genç bir adam, çok önemli bir dövüş hocası olan amcasının yanına gönderilir. Amaç Won Fei’nin iyi bir dövüşçü olmasını sağlamaktır. Amcasından öğreneceği çok özel teknikler sayesinde yenilmez bir savaşçı olmayı düşünen Won Fei, onun yanına gittiğinde hayal kırıklığına uğrar. Çünkü amcası yaşlı bir ayyaştan başka bir şey değildir. Hatta verdiği eğitimler esnasında bir öğrencisinin sakatlanmasına dahi neden olmuştur.

 1.Dövüş Kulübü (Fight Club)

 IMDb: 8.8

 Sadece dövüşmekten ibaret olmayan ayrıca gizemli bir yanının bulunduğu Dövüş Kulübü filminde, Jack sıradan bir hayat yaşayan sıkıcı bir adamdır. Uzun süredir uykusuzluk hastalığından muzdariptir. Bu tip psikolojik sıkıntılardan kurtulabilmek adına grup terapilerine katılmaktadır. Bu terapiler onu telkin etmese de terapi esnasında ise Marla adında bir kadınla tanışır. Daha sonra da hayatını değiştirecek olan gizemli adam Tyler Durden ortaya çıkar. Fakat Jack’in bilmediği bazı gizemli olaylar da vardır. Acaba bu Tyler denen adam kimdir ve Jack’in hayatında ne gibi bir yere sahiptir?

 

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: NTV/CNN

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu