Kültür & Sanat

En İyi Yabancı Macera Filmleri: En Çok İzlenen ve Beğenilen 17 Yabancı Macera Filmi (İmdb Sırasına Göre)

17. Alice Harikalar Diyarında (Alice in Wonderland) 

IMDb: 6.4

Geçmişten günümüze dek hala devam eden bir hikaye olan Alice Harikalar Diyarında filmi, dokuz yaşındaki bir kızın mistik bir dünyaya gitmesiyle başlamaktadır. Küçük kız kaderini bu yolculuk esnasında öğrenecektir.

16. Müzede Bir Gece (Night at the Museum) 

 IMDb: 6.4

Sadece bir müze içerisinde geçmesine rağmen eğlenceli ve bir o kadar sa macera dolu olan filmde bir güvenlik görevlisinin başına gelen olaylar konu edilmektedir. Bir sebepten müze içerisindeki bir güç her şeyi canlandırmaktadır.

15. Orman Çocuğu Mogli (Mowgli: Legend of the Jungle)

IMDb: 6.5

Çok küçükken ailesinden uzaklaşan ve ormanda kaybolan bir çocuk kurtlar tarafından büyütülmüştür. Shere Khan adında tehditkar bir kaplana karşı savaş veren Mogli, ayrıca insanlar tarafından keşfedilmiştir.

14. Charlie’nin Çikolata Fabrikası (Charlie and the Chocolate Factory) 

 IMdb: 6.6

Dünyanın en büyük çikolata fabrikasına yapılacak bir gezi için dört adet altın bilet firmanın ürettiği çikolata paketlerinin içerisine saklanmıştır. Fakir bir çocuk bu biletlerden birine sahip olur ve dünyanın en görkemli çikolata fabrikasında bir tur kazanır.

13. Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap (The Lion, the Witch and the Wardrobe) 

IMDb: 6.9

Dört çocuk sığıntı gibi yaşadıkları evde bir dolap keşfederler. Bu dolap başka bir dünyaya açılan kapıdır. Mistik bir aslanın rehberliğinde başlarından geçen olaylar pek çok maceranın anahtarıdır.

12. Mumya (The Mummy) 

IMDb: 7.0

Antik Hamunaptra kentinde yapılan arkeolojik kazıda, uzun zamandır kaybettiği aşkının reenkarnasyonunu ararken ortalığı kasıp kavuran bir mumyayı yanlışlıkla uyandırır.

11. Jumanji Yeni Seviye (Jumanji: The Next Level) 

IMDb: 7.0

Jumanji çetesi geri dönüyor fakat oyun eskisi gibi değil. Kendilerinden birini kurtarmak için oyunu içerisine geri döndüklerinde her şeyin oldukça farklı bir sistemde ilerlediğini görecekler ve macera tüm hızıyla devam edecek.

10. King Kong, 

 IMDb: 7.2

Açgözlü bir film yapımcısı, muhteşem bir film çıkarmak amacıyla bir ekip kurar. Yamyam yerlilerin bulunduğu Kafatası Adası’na doğru yola çıkarlar. Fakat bu adada hiç beklemedikleri bir yaratıkla karşılaşacakladır.

9. Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? (Fantastic Beasts and Where to Find Them) 

IMDb: 7.3

Harry Potter gibi efsaneleşmiş bir serinin 70 yıl öncesine dayanan bir hikayedir. New York’un gizli cadı ve büyücü topluluğundaki maceraları konu edilmektedir.

8. Siyah Giyen Adamlar (Men in Black) 

IMDb: 7.3

Hem bir macera hem de bilin kurgu temalı filmde, bir polis memuru suçlulardan birinin peşine düşer. Fakat bu suçlu bildiği suçlulardan biri değildir. Polis gördükleri karşısında şaşkınlığını gizleyemez ama gizli bir ekip onu bünyesine katmak istemektedir.

7. Yükselen Ay Krallığı (Moonrise Kingdom) 

IMDb: 7.8

Genç ve aşık bir çift evden kaçarlar ve yolculuğun başından sonuna dek oldukça sürükleyici maceralara yelken açarlar.

6. Pi’nin Yaşamı (Life of Pi) 

IMDb: 7.9

Denizde meydana gelen bir kaza sonucunda genç Pi, bir kayığın içerisinde mahsur kalır. Destansı bir macera ve keşfe açılan bu yolculukta genç Pi’nin başına gelen olaylar konu edilmektedir.

5. Karayip Korsanları – Siyah İncinin Laneti (The Curse of the Black Pearl) 

IMDb: 8.0

Demirci Will Turner, valinin kızı sevgisini kurtarmak için garip ve farklı bir tip olan korsan “Kaptan” Jack Sparrow ile birlikte çalışır. İkilinin bu macerada başına gelen olaylar ve sonrasında serinin devam filmleri ile film efsaneleşmiştir.

4. Jurassic Park, 

IMDb: 8.1

Efsanevi bir yapım olan Jurassic Park seri filmlerden oluşmaktadır. Nesilleri tükenmiş dinazorların yeniden hayat bulması sağlanmış ve neredeyse eksiksiz bir tema parkı oluşturulmuştur. Fakat bu park o kadar da güvenli değildir.

3. Indiana Jones: Kutsal Hazine Avcıları (The Raiders of the Lost Ark) 

 IMDb: 8.4

Hem bir arkeolog hem de maceracı bir adam olan Indiana Jones, ABD hükümeti tarafından, Nazilerin efsanevi güçlere sahip olmasını engellemek amacıyla Antlaşma Sandığı’nı bulması için işe alınır.

2. Yıldız Savaşları Bölüm 5: İmparatorun Dönüşü ( The Empire Strikes Back) 

IMDb: 8.7

Efsane serilerden biri olan Star Wars filmlerinin en beğenileni İmparatorun Dönüşüdür. Buz gezegeni Hoth’ta İmparatorluk tarafından Asiler acımasızca alt edilmiştir. Luke Skywalker, arkadaşları Darth Vader ve galaksinin her yerinde Boba Fett adında bir ödül avcısı tarafından takip edilir. 

1.Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (The Return of the King) 

IMDb: 8.9

Yüzüklerin Efendisi serisi efsaneleşmiş bir filmdir. Fakat IMDb üzerinde en fazla puanı alan seri filmlerinin başında Kralın Dönüşü adlı bölüm gelmektedir. Sauron’un ordusuna karşı İnsanların Dünyası’nda gerçekleşecek savaş çok yakındır.

En iyi 10 hacker filmi

En iyi 10 hacker filmi

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: NTV/CNN

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu