Türkiye

EYT SON DAKİKA | EYT Meclis’te ne zaman oylanacak? EYT çıktı mı, yasalaştı mı?

blank

Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son dakika gelişmeleri peş peşe yaşandı. Emekli olabilmek için gün sayan kişilerin bekledikleri haber geldi. İşte EYT haberleri içerisinde yer alan o detaylar…

MECLİS EYT TEKLİFİ İLE AÇILACAK

Milletvekillerin büyük bir çoğunluğunun deprem bölgesinde olması sebebiyle çalışmalarına 28 Şubat tarihine kadar ara veren meclis haftaya EYT teklifi ile açılacak.

EYT YASALAŞTI MI, NE ZAMAN YASALAŞACAK?

EYT düzenlemesi beş aşamadan geçerek yasalaşacak.

  • Kanun teklifi metinleri hazırlandı (TAMAMLANDI
  • Meclis Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşülecek (TAMAMLANDI)
  • TBMM Genel Kurulu’nda oylanacak (BU HAFTA OYLANMASI BEKLENİYOR)
  •  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayına sunulacak
  • Resmi Gazete’de yayımlanacak

Konunun Meclis’te oylanmasının ardından kısa süre içerisinde Erdoğan’ın onayına sunulması ve Resmi Gazete’te yayınlanması beklenecek. Bu nedenle önümüzdeki günlerde gözler Resmi Gazete’de olacak.

MECLİS AÇILDIKTAN SONRA OYLANABİLİR

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, EYT ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Turan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada “Plan ve Bütçe Komisyonu, EYT gündemiyle ilgili bugün çalışmalara başladı. Bugün komisyon çalışmalarının bitmesini öngörüyoruz. Nihayetinde tüm gündemin önüne alarak haftaya salı günü Genel Kurul’da görüşmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullanmıştı. Ancak 6 Şubat’ta meydana gelen deprem nedeniyle Meclis çalışmalarına ara vermişti. Bu nedenle 28 Şubat’ta yeniden açılmasının ardından önümüzdeki hafta konunun oylanması bekleniyor.

İLK MAAŞ NE ZAMAN YATACAK?

Yasa yürürlüğe girdikten sonra EYT’liler de emeklilik başvurusunda bulunabilecek. Başvuru tarihini takip eden ay maaşlar ödenecek, bu durumda ilk maaşların nisan ayında hesaplara yatırılması planlanıyor.

Hızlı yükseldi, aynı hızda kaybediyor! Adani'nin zararı 66 milyon dolara ulaştı

Hızlı yükseldi, aynı hızda kaybediyor! Adani’nin zararı 66 milyon dolara ulaştı

 Kaynak: NTV/CNN

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

blank
Türkiye

Deprem bölgesinde alacaklı idarelere ödenecek borçlar ertelendi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Depremden etkilenen illerdeki alacaklı idarelere ödenecek borçlar ertelendi. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kararla, “asrın felaketi”
blank
Türkiye

Mazot ve gübre desteği ne zaman yatacak, bu ay yatar mı? Tarım ve Orman Bakanlığı açıkladı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

AÇIKLAMANIN AYRINTILARI Şubat ayı mazot ve gübre destek ödemeleriyle ilgili olarak Tarıım ve Orman Bakanlığı’nın resmi adresinde paylaşılan açıklama şu
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com