Kültür & Sanat

Ezel Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları ve İsimleri Neler? Ezel Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Ezel dizisi final yapmasına karşın, halen daha çeşitli platformlardan eski bölümleri seyredilmektedir. Dram türünde çekilen bir dizi olan Ezel dizisi Türkiye’de ön plana çıkmayı başarmış bir dizidir. 

Ezel Dizisinin Konusu Nedir?

Ezel dizisinin konusu Ömer adlı karakterden geçmektedir. Dizide ana karakter Ömer’dir. Ömer hiç beklemediği ve ummadığı bir ihanet ile karşı karşıya kalmak zorunda kalmıştır. Henüz askerlik görevini yeni yerine getiren Ömer, hayatında en sevdiği insan olan Eyşan ile evlenmek üzere hayaller kurar. Ömer’in Eyşan ile beklenen evliliğinin en büyük destekçisi de Cengiz adlı kardeşi ve mahallede yer alan bir diğer elemanlardan olan Kerpeten Ali’dir. 

Ömer hayatında herkese sonsuz bir güven duyan birisiydi. Bundan dolayı ihanete uğrayacağı aklının ucundan dahi geçmiyordu. Hayatının büyük aşkı olan Eyşan’a tam evlilik teklifi yapacağı esnasında polisler tarafından gözaltına alınmaktadır. Kendisine yakın olarak gördüğü kan kardeşim dediği Cengiz ve Kerpeten Ali’nin büyük oyununa kurban gitmiştir. Polis tarafından bir kumarhane soyguncusu olarak şüpheli şeklinde gözaltına alındı. Aynı zamanda bu soygunda yapılan cinayette yine Ömer’in üzerine atılmıştı. Hayatının aşkı ile evlilik planları kurarken birden hapishaneye düşmüştü.

Ömer artık hapishanede kendine yapılanları düşünmek ile meşguldür. Hapishanede artık dışarı çıkamayacağını düşünür ve ölümü bekler. Hapishanede tüm umutlarını kesmişken bir babacan tavırla yaklaşan Ramiz Karaeski ile tanışır. Ramiz Karaeski Ömer’e inanır ve onu bu durumdan kurtarmak için her türlü yardımda bulunmaya hazır olduğunu söyler. Hapishanede geçen yıllardan sonra Ramiz dayısı ile ahbap olan Ömer burada dayısının verdiği kitapları bitirmişti. Hapishanede Ramiz Karaeski ile birlikte geçen zamanları sayesinde hayata bambaşka bir şekilde bakmayı öğrendi. 

Aksilikler Ömer’in yakasını hapishanedeyken de bırakmamıştı. Hapishanede yer alan Dursun adlı bir infaz koruma görevlisi Ömer’e kafayı takarak onun hakkında hep kötü düşünürdü. Birgün Dursun adlı gardiyan tarafından Ömer çok kötü hırpalandı. Ölmekten beter hale gelen Ömer’in yüzü artık tanınmayacak hale gelmişti.

Ramiz Karaeski’de bu duruma oldukça fazla içerlenmişti ve Ömer’in yanında oldu. Hapishanede gardiyan tarafından uğradığı bu saldırı sonucunda Ömer artık bambaşka biri olmuştu. Bambaşka bir kimliğe bürünmüştü. Tamamen artık özgür olan Ömer yeni kimliği ve yeni yüzü ile intikam yeminleri etmişti. Hapishanede kurduğu planları 2005 yılında uygulamaya başladı. İş hayatına atıldı ve zengin bir insan oldu. Kendisini sürekli iş hayatında geliştirdi. Aynı zamanda kumarla da ilgilenerek iyi de bir kumarbaz olmuştu artık. 

Oyuncuları ve İsimleri Nelerdir?

 1) Ezel Bayraktar (Kenan İmirzalıoğlu)

 2) Ramiz Karaeski (Tuncel Kurtiz)

 3) Kerpeten Ali (Barış Falay)

 4) Cengiz Atay (Yiğit Özşener)

 5) Eyşan Tezcan (Cansu Dere)

 6) Kenan Birkan (Haluk Bilginer)

 7) Sekiz (Kıvanç Tatlıtuğ)

 8) Tevfik Zaim (Sarp Akkaya)

 9) Temmuz (Rıza Kocaoğlu)

 10) Bahar Tezcan (Sedef Avcı)

 11) Serdar Tezcan (Salih Kalyon)

 12) Azad Karaeski (Burçin Terzioğlu)

 13) Selma Hünel (Nurhan Özenen)

 14) Şebnem Sertuna (Bade İşçil)

 15) Kamil Çalıca (Güray Kip)

Ezel Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Ezel dizisi ilk kez 2009 yılında yayınlanmaya başladı. 2009 yılında yayınlanmaya başlayan bu dizi toplam 2 sezon sürmüştür. 71 bölüm çekilmiş bir dizidir. 

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: NTV/CNN

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu