Sinema/Dizi/TV

Fantastik Roman “The Neverending Story”e Dayanan Yeni Bir Film Serisi Yolda – Haberler

Michael Ende’nin imzalı “Bitmeyecek Öykü” bir kez daha sinemaya uyarlanıyor.

.

Alman yazar Michael Ende’nin sevilen fantastik romanı “The Neverending Story” (Bitmeyecek Öykü), Michael Ende Productions ve See-Saw Films arasındaki yeni ortak girişim ortaklığıyla bir kez daha beyaz perdeye uyarlanıyor. Proje birden çok film için tasarlanıyor.

Variety’nin belirttiğine göre, Ende’nin eseri son birkaç yıldır stüdyolar ve yayıncılar da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından ilgi görüyordu. Bu haber, modern izleyicilerin muhtemelen kaçırdığı en sıcak fantastik filmlerden biri için yapılan yarışa son verdi.

“The Shining”den “American Psycho”ya: Orijinal Yazarların Nefret Ettiği 10 Film Uyarlaması

Hikaye, Bastian Balthazar Bux adında on yaşındaki bir oğlan çocuğunu konu alıyor. Bastian, Fantasia’nın harikalar diyarı dünyasını yutan karanlık bir güç olan Hiç’i durdurma görevi verilen Atreyu adlı genç bir savaşçıyı anlatan büyülü bir kitapla karşılaşır. Kitabın derinliklerine indikçe, hayatının giderek romanın konusuyla iç içe olduğunu fark eder.

Kitabın ilk yarısı, 1984 yılında Wolfgang Petersen tarafından aynı adlı ünlü bir filme çevrildi ve büyük bir hit oldu. 1990’da düşük bütçeli bir devam filmi, ikinci yarının bazı unsurlarını uyarladı ve tamamen orijinal bir hikaye üçüncü bir film olarak izleyicilerle buluştu.

Bu yeni versiyonun, kitabın ilk filmde gözden kaçırılan daha incelikli ayrıntılarını incelemesi planlanıyor. Yapımcılığı Iain Canning, Emile Sherman, Roman Hocke ve Ralph Gassmann üstleniyor.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu