Kıbrıs

Gazimağusa, Girne ve Güzelyurt’ta Eş Zamanlı Denetim – BRTK

Gazimağusa, Girne ve Güzelyurt Polis Müdürlükleri’nin sorumluluk alanları içerisinde dün gece eş zamanlı asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirildi. Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgilere göre, trafik denetimlerinde toplam 3 bin 772 araç sürücüsü kontrol edildi ve 830 sürücü çeşitli trafik suçlarından rapor edildi. Ayrıca denetimler sırasında 103 araç trafikten men edilirken, ülkede ikamet izinsiz kalan 6 kişi tutuklandı.

Gazimağusa’da gerçekleştirilen denetimlerde eğlence mekanları, alkollü içki satışı yapılan yerler, marketler, kahvehaneler ve gece kulüpleri kontrol edildi, ancak herhangi bir olumsuzluk saptanmadı. Kumarhanelerde yapılan denetimlerde ise, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 11 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatıldı.

Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu, toplam 1245 araç sürücüsü kontrol edildi ve 371 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edildi. 181’i yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 18’i seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak, 16’sı sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 2’si emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 1’i sigortasız araç kullanmak ve 1’i tehlikeli sürüş yapmak suçlarından rapor edildi. 21 araç trafikten men edildi.

Girne’de gerçekleştirilen denetimlerde eğlence mekanları, alkollü içki satışı yapılan yerler, kahvehaneler ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerler kontrol edildi. Yasal statüsü olmadığı halde ikamet izinsiz olarak ikamet eden 5 kişi tespit edilerek tutuklandı. Kumarhanelerde yapılan denetimlerde ise, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan 22 kişi tespit edilerek yasal işlem başlatıldı.

Trafik ekiplerinin gerçekleştirdiği denetimler sonucu Girne’de toplam 1795 araç sürücüsü kontrol edildi ve 359 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edildi. 196’sı yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 19’u sigortasız araç kullanmak, 12’si alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 5’i sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak, 11’i sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 3’ü emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 36’sı seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak ve 3’ü aracın camlarına görüşü engelleyici cam filmi yapıştırmak suçlarından rapor edildi. 78 araç trafikten men edildi.

Güzelyurt’ta gerçekleştirilen denetimlerde eğlence mekanları, alkollü içki satışı yapılan yerler ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerler kontrol edildi. Geçerli alkollü içki satış ruhsatı olmadığı halde alkollü içki tasarruf edip satışa sunduğu tespit edilen 3 mekan işletmecisi hakkında yasal işlem başlatıldı. Yasal statüsü olmadığı halde ikamet izinsiz olarak ikamet eden 1 kişi ise tutuklandı.

Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu Güzelyurt’ta toplam 732 araç sürücüsü kontrol edildi ve 100 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edildi. 35’i yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 13’ü emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 7’si sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 4’ü sigortasız araç kullanmak suçlarından rapor edildi. 4 araç trafikten men edildi.
 

Pools Plus Cyprus

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu