Seyahat

Göcek Nerede? Göcek’e Nasıl Gidilir? Göcek Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Göcek Nerede?

Masmavi deniz, el değmemiş doğa, benzersiz mavi turlar ve marinalarıyla öne çıkan Göcek; Muğla iline dahildir. Fethiye ile Dalyan’ın arasında bulunan Göcek, Fethiye’ye bağlı bir mahalledir. Küçük olmasına rağmen çoğu tatil beldesinden çok daha fazlasına sahip olan Göcek, Akdeniz’in muhteşem doğasına ve huzurlu atmosferine sahiptir.

Göcek; Fethiye’ye 28, Muğla merkezine 99, Kuşadası’na 255, İzmir’e 308, Ankara’ya 655, İstanbul’a 775, Adana’ya 840 km mesafede bulunur.

Göcek’e Nasıl Gidilir?

Göcek kara, hava ve deniz yoluyla kolayca ulaşılacak bir lokasyonda bulunur. İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana gibi büyük şehirlerden düzenlenen otobüs seferleriyle Göcek’e ulaşabilirsiniz. Fethiye üzerinden Göcek dolmuşlarına binerek de Göcek’e varmak mümkün. Fethiye’ye 28 km uzaklıkta bulunan Göcek’e taksi, dolmuş ve şahsi araçla kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ayrıca özel aracınızla Muğla merkez ve Göcek Tüneli’nden geçerek de Göcek’e gidebilirsiniz.

Göcek’e hava yoluyla ulaşım sağlamak için Dalaman Havaalanına varmanız gerekir. İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana gibi illerden kalkan uçaklar Dalaman Havaalanına varır. Göcek Dalaman Havaalanı’na 17 km mesafede bulunur. Havaalanı’na geldikten sonra Göcek’e giden Havaş ya da otobüsleri tercih edebilir, taksi tutabilir ya da araç kiralayabilirsiniz.

6 farklı marinasıyla tekne tutkunlarının uğrak mekanı olan Göcek’e deniz yoluyla da ulaşım sağlayabilirsiniz. Deniz yolunu takip ederek Göcek Belediye Marina, Göcek Club Marina, D-Marin Göcek Marina, Göcek Village Port, Göcek Exclusive ve Göcek Skopea Marina arasında bir tercih yapabilirsiniz.

Göcek Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mavi yolculuk denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Göcek, tekne ve yat tutkunlarının sık sık uğradığı bir bölgedir. Muğla’ya bağlı minik ve şirin bir yer olan Göcek, önceden Likyalıların yaşadığı ve Daidala adı verilen bir bölgeydi. Tarihi önemi büyük olan Göcek; pek çok antik tarihi esere ev sahipliği yapar. Ayrıca antik kent batıkları arasında yüzmeye, yat turlarına, rüzgar sörfüne, doğa yürüyüşüne ve dalışa son derece uygundur. 

Göcek Plaj ve Koyları

Göcek, mavi ve yeşilin birleşiminde bulunan sayısız koyuya öne çıkar. Bu doğa harikası bölge, Akdeniz’deki saklı bir cennet gibidir. Göcek’te bulunan bazı koy ve plajlar şunlardır:

Osmanağa Koyu

Kleopatra Koyu

Bedri Rahmi Koyu

Ayten Koyu

Akvaryum Koyu

İnlice Plajı

Blue Point Plajı

Yassıca Adaları

Domuz Adası

Göcek Adası

Tersane Adası

Göcek’te Yapılacak Aktiviteler

Göcek, sayısız tarihi mekana ve aktiviteye ev sahipliği yapmasıyla öne çıkar. Göcek denilince akla ilk önce tekne turu gelse de, Göcek özellikle antik tiyatro ve yapıları gezmek isteyenler için muhteşem bir bölgedir. Ayrıca Göcek doğa yürüyüşlerine ve su sporlarına da uygundur.

Dalyan Nerede, Nasıl Gidilir? Dalyan Gezilecek Yerler Nelerdir?

Dalyan Nerede, Nasıl Gidilir? Dalyan Gezilecek Yerler Nelerdir?

 

Pools Plus Cyprus

ACM CYPRUS


Kaynak: NTV/CNN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu