Son Dakika

Irak Başbakanı Sudani Ankara’da – Son Dakika Dünya Haberleri

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Irak Başbakanı es-Sudani’yi resmi törenle karşıladı.Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, ziyaret kapsamında, Türkiye-Irak ilişkileri tüm yönleriyle gözden geçirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak Başbakanı El Sudani ile görüştükten sonra iki lider heyetler arası görüşmeye geçecek. Görüşmelerde, terörle mücadele, Irak’ın yeniden imarı, ticaret ve enerji alanlarındaki işbirliklerinin ele alınması bekleniyor. Görüşmelerde ikili ilişkilerin yanı sıra, güncel bölgesel ve küresel meseleler hakkında da görüş alışverişinde bulunulacak.

Yapılacak olan anlaşmaların imza töreninin ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Irak Başbakanı El Sudani ortak basın toplantısı düzenleyecek. 


NTV’yi sosyal medyadan takip edin

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak Link: NTV/TRT

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin (Türkçe veya İngilizce) Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazimi, Türkiye’ye resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret boyunca el-Kazimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye’nin üst düzey yöneticileriyle bir dizi toplantı gerçekleştirdi.

El-Kazimi’nin ziyareti, Türkiye ve Irak arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesine yönelik atılan bir adımdır. Türkiye, Irak’ın istikrarı ve güvenliği için çok önemli bir aktör olarak görülüyor ve iki ülke arasındaki ilişkilerin iyileştirilmesi, bölgenin istikrarı ve güvenliği için büyük öneme sahip.

Ziyaret boyunca el-Kazimi, Türk yetkililerle bir araya gelerek, iki ülke arasındaki ekonomik, askeri ve siyasi işbirliğini ele aldı. Bu görüşmeler, iki ülke arasındaki ilişkilerin her bir alanında işbirliği yapmanın yollarını ele alarak, her iki taraf için faydalı sonuçlar üretmeyi hedefliyor.

Türkiye, Irak’ta etkin bir şekilde varlığını sürdürüyor ve özellikle terörle mücadele alanında Irak’a yardımcı oluyor. Irak Başbakanı, Türkiye’nin bu çabalarından övgüyle bahsetti ve ülkesinin Türkiye ile işbirliğini artırmak istediğini söyledi.

El-Kazimi’nin ziyareti ayrıca, Türkiye’nin Irak’a yönelik yatırımlarını artırması ve ticari ilişkileri güçlendirmesi için bir fırsat sundu. İki ülke arasındaki ticari hacim, son yıllarda artık olmuş ve her iki tarafın ilişkileri daha da geliştirmeyi hedefliyor.

Sonuç olarak, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazimi’nin Türkiye ziyareti, Türkiye ve Irak arasındaki işbirliğinin ve ilişkilerinin daha da güçlendirilmesini hedefliyor. İki ülke arasında daha yoğun bir işbirliği, bölgenin istikrarına ve güvenliğine katkı sağlayacak ve birbirlerine karşılıklı olarak fayda sağlayacaktır.

ACM Cyprus

Yapay Zeka Teknolojisiyle Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu