Kültür & Sanat

İsim Eş Anlamlısı Nedir? İsim Kelimesinin Eş Anlamlıları Nelerdir?

 

Hostinger

expand

KAYNAKCnnturk.com

İsim Eş Anlamlısı Nedir?

Eş anlamlısı en çok merak edilen kelimeler içerisinde isim sözcüğü gelmektedir. Özellikle günlük hayatın yaygın kelimeleri içerisinde yer alması ile beraber, aynı anlamı üzerinden değerlendirilecek bir sözcük bulunmaktadır.

– Ad

Yukarıda verilen kelime isim sözü ile beraber aynı anda mı üzerinden kullanım imkanı tanımaktadır. Böylece arka arkaya dile getirilen cümleler için anlam bütünlüğü bozulmadan kullanım fırsatı verir. Aynı zamanda yine aynı cümle içerisinde eşit anlamı düzeyinde değerlendirme şansı tanımaktadır.

İsim Kelimesinin Eş Anlamlıları Nelerdir?

Türkçede birçok farklı kelimenin mutlaka eş anlamlı karşılıkları bulunur. Bu konuda bazı kelimelerin bir tane bazıların ise birden fazla eş anlamlı sözcükleri yer almaktadır. İsim kelimesi adına ise kullanılabilecek olan eş anlamlı sözcük olarak, ‘ad’ kelimesi bulunmaktadır.

‘’Benim adımı babam koymuş.’’

Bu şekilde yukarıda öne çıkan anlamı ile beraber isim ile ad sözcükleri farklı yerlerde değerlendirilebilir.

İsim Ne Demek?

Canlı varlıkları, yerleri ya da mekanları ile aynı zamanda eylemleri niteleyen ve belirten kelimeler isim olarak bilinir. Bu şekilde öne çıkan anlamı ile beraber özellikle canlı varlıklar için daha fazla değerlendirildiğini söylemek mümkün. Aynı zamanda aynı anlam üzerinden taşımış olduğu ifade kapsamında, isim ve ad sözcükleri eşit olarak değerlendirilebilir. Bu iki kelime üstelik günlük yaşamda da aynı yoğunlukta anlamı ile beraber farklı yerlerde kullanılır.

 

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu