Türk Dünyası

İstanbul’un Yeni Valisi: Davut Gül!

İstanbul’un yeni valisi olarak atanan Davut Gül, Gaziantep Valisi olarak görev yapıyordu. Eski İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın İçişleri Bakanı olarak atanması sonrasında boşalan koltuğa Davut Gül getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan Gül, İstanbul’un 23. valisi olarak görev yapacak.

Erzurum’un Horasan ilçesinde doğan ve Yakın Doğu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Gül, 2000 yılında Gaziantep’te kaymakam olarak kariyerine başladı. Daha sonra Muğla-Kavaklıdere, İzmir-Kemalpaşa ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı.

İngiltere’de yurt dışı stajı yapan ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Gül, Kırklareli-Kofçaz kaymakamı olarak atanarak görevine devam etti. Ardından Şirvan kaymakamlığı, Karaman vali yardımcılığı ve Gürün kaymakamlığı gibi görevlerde bulunan Gül, 2009 yılında “Yılın Kaymakamı” seçilerek Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ödülü’nü kazandı.

Gördes ve Şarkışla kaymakamlıklarının ardından 2015’te İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü daire başkanlığına atanan Gül, 2016 yılında Sivas valisi olarak atandı. Son olarak 2018 yılında Gaziantep valiliği görevine getirilen Gül, evli ve bir çocuk babasıdır.

İngilizce de bilen Gül’ün İstanbul’da valilik görevine başlayacak olması son dakika gelişmeleri arasında yer almaktadır.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu