Son Dakika

İsveç’teki Kur’an-ı Kerim Saldırısıyla Tepkiler Sürüyor

İsveç’te Kur’an-ı Kerim’e Saldırı Skandalı

İsveç, bir kez daha şok edici bir olaya imza attı. Irak’ın Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim’e saldırı gerçekleştirildi.

İslam İşbirliği Teşkilatı, bu skandal olaya sert tepki gösterdi. Provokatif eylemi kınayan Genel Sekreter Hüseyin İbrahim Taha, İsveç makamlarının bu tür saldırılara izin vermeye devam etmesinden büyük hayal kırıklığı duyulduğunu ifade etti.

Taha, aşırılık yanlısı gruplara ve kişilere izin verilmemesi çağrısında bulundu.

Pakistan ise İsveç’teki Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırıyı güçlü bir şekilde kınadı. Dini nefrete dayalı kasıtlı ve kışkırtıcı eylemlere izin vermenin ifade, düşünce ve protesto özgürlüğü adı altında haklı gösterilemeyeceğini vurguladı.

Suudi Arabistan, İsveç’in bu saldırıya izin vermesini “sorumsuzluk” olarak nitelendirdi. İran ise İsveç’in Tahran Büyükelçisi’ni Dışişleri Bakanlığına çağırdı.

Kur’an-ı Kerim’e yapılan saygısızlık Irak’ta da protesto edildi. Başkent Bağdat’taki Tahrir Meydanı’nda bir araya gelen göstericiler, bu skandal eylemi protesto ettiler.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, saldırıyı kınadığını belirterek Müslüman toplumla dayanışma içinde olduğunu mesajını iletti.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu