Dünya

İtalyan senatör Astorre Senato’daki ofisinde hayatını kaybetti – Son Dakika Dünya Haberleri

İtalyan ANSA ajansının haberine göre, ana muhalefet konumundaki merkez solun çatı partisi PD’den Senatör Astorre, Senato’nun başkent Roma’nın merkezinde yer alan Cenci Sarayı’ndaki ofisinde bugün hayatını kaybetti.

Senatörün ölümü dolayısıyla Roma Cumhuriyet Başsavcılığının intihar şüphesiyle soruşturma başlattığı ve Astorre’nin ofisinde inceleme yapılacağı belirtildi. Bu incelemeye doğrultusunda, 59 yaşındaki Astorre’nin cenazesinin otopsi yapılıp yapılmamasına karar verileceği kaydedildi.

Astorre’nin ölümünün ardından İtalyan siyasetinin önde gelen isimlerinden taziye mesajları geldi.

SENATO’DA BAYRAKLAR YARIYA İNDİRİLECEK

Senato Başkanı Ignazio La Russa, olaydan büyük bir üzüntü duyduğunu belirterek Senato’da bayrakların yarıya indirilmesi talimatını verdi.

Başbakan Giorgia Meloni de Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, “Senatör ve PD Lazio Bölgesi Sekreteri Bruno Astorre’nin ölümünden dolayı derin üzüntü duyuyorum. Tutkulu ve sadık bir rakip, iyi bir insandı. Şahsım ve hükümetim adına eşinin, ailesinin ve siyaset camiasının acısını paylaşıyorum.” ifadesini kullandı.

Astorre’nin partisi PD’nin lideri Elly Schlein da “Senatör Bruno Astorre’nin trajik ölüm haberi bizi şoke etti ve derinden üzdü. Ailesinin yanındayız.” değerlendirmesini yaptı.

İlk kez 2013’te PD listelerinden Senato’ya seçilen Astorre, 25 Eylül 2022’de yapılan erken seçimlerde üçüncü kez Senatör olarak seçilmişti.

Bu arada, La Repubblica gazetesi de Senatör Astorre’nin kendi hayatına son vermiş olabileceğini yazdı.


NTV’yi sosyal medyadan takip edin

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: NTV

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu