Kıbrıs

‘İyiliği Sahneye Taşıyoruz’ :GTMK öğrencilerinin öğretmenleriyle hazırladığı tek perdelik oyun sahnelendi

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Genel Orta Öğretim Dairesi ile Vakıflar İdaresi işbirliğiyle orta öğretim kurumlarına yönelik olarak düzenlenen sosyal sorumluluk proje yarışması devam ediyor.

‘İyilikte Yarışalım’ temalı yarışmaya, iki projeyle katılan Güzelyurt Türk Maarif Koleji (GTMK), proje tanıtım ve tiyatro gecesi düzenledi.

Güzelyurt Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını GTMK Müdürü Arzu Arhun Topçu yaptı.

Topçu, okul olarak sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiklerini ifade ederek, amaçlarının topluma faydalı yardımsevere, iyi, ahlaklı ve vefalı insanlar yetiştirmek olduğuna vurgu yaptı.

Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürü Cengiz Uzun da Karpaz’dan Lefke’ye kadar tüm orta eğitim kurumlarında proje için yoğun çaba harcandığını anlattı.

Uzun, yarışmaya ülke genelinden toplam 60 proje katıldığına işaret ederek, iyilik yapmanın Türk insanının doğasında var olan bir şey olduğunu ve projenin de bu amaçla insana dokunduğunu ifade etti.

Etkinlik öğrencilerinin öğretmenleriyle birlikte yazıp hazırladığı ‘İyiliği Sahneye Taşıyoruz’ temalı tek perdelik tiyatro oyunun sahnelenmesi ile tamamlandı.

Yoğun ilgi gören etkinlikte, tiyatro oyunundan elde edilen tüm gelir SOS Çocuk Köyüne bağışlanacak. BRT 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: BRTK

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu