Türkiye

JGK subay-astubay alımı sonucu 2023 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

JGK’dan alımıyla ilgili gelecek son dakika açıklama bekleniyor. Jandarma Genel Komutanlığı’nda istihdam edilmek üzere muvazzaf/sözleşmeli kadın-erkek astsubay ve subay alımı başvuruları, Ocak ayında tamamlandı. Başvurularını gerçekleştiren adaylar, sonuçlar Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sayfası üzerinden duyurulacak olup adaylar, sonuç sorgulama işlemlerini e-Devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifreleriyle yapabilecek.

JGK SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Jandarma sözleşmeli subay ve astsubay alımı başvuru sonuçları hakkında henüz bir açıklama gelmedi. Değerlendirme işlemleri sona erdikten sonra sınava katılacak adaylar belirlenecek ve liste açıklanacak. Adaylar başvuru sonuçlarını https://www.jandarma.gov.tr/ internet adresi üzerinden e-Devlet giriş sayfasıyla sorgulayabilecek.

JGK DUYURULARI İÇİN TIKLAYINIZ

FİZİKİ YETERLİLİK VE SÖZLÜ MÜLAKAT SINAVLARI NASIL YAPILACAK?

Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır. Erkek ve kadın adayların sınavları farklı kriterlere göre değerlendirilir. Başarılı olmak için yüz tam puan üzerinden en az altmış puan almak zorunludur. Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülâkat sınav komisyonu tarafından mülâkat sınavına tabi tutulurlar.

(2) Değerlendirmede adayın;

(a) Konu hakkında bilgi düzeyi,

(b) Kendisinden istenileni kavrama,

(c) Özgüveni,

(ç) İfade etme yeteneği,

(d) Beden dilini kullanma becerisi, beş ayrı kritere göre her bir kriter yirmi (20) puan olmak üzere yüz tam puan üzerinden yapılır.

Adayın mülâkat sınavından başarılı olabilmesi için yüz tam puan üzerinden en az altmış puan alması gerekir.

EYT düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlandı mı? EYT başvurusu başladı mı, nasıl yapılır?

EYT düzenlemesi Resmi Gazete’de yayımlandı mı? EYT başvurusu başladı mı, nasıl yapılır?

 

Pools Plus Cyprus

ACM CYPRUS


Kaynak: NTV/CNN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu