Sinema/Dizi/TV

John Wick’in Kökenlerini “Ballerina”da Keşfedeceğiz! – Haberler

Spinoff filmi Ballerina, Baba Yaga’nın geçmişine ışık tutacak.

.

John Wick’in aksiyon dolu dünyasını genişleten “John Wick 4” izleyicilerle buluşurken, spin-off filmi “Ballerina” da Keanu Reeves’in ikonikleşen karakterinin geçmişini biraz daha aydınlatmayı amaçlıyor.

“Ballerina”nın başrolünü üstlenen Ana de Armas, tıpkı Wick gibi intikam aşkıyla yanıp tutuşan ve onunla aynı bale okulunda eğitim almış olan bir suikastçıyı canlandırıyor. Ailesini öldürenlerin peşine düşen bu genç suikastçının yolu bir noktada John Wick ile de kesişecek. Reeves’in filmdeki varlığı kesin ancak nasıl bir rolde olacağı ve hikayede önemli bir rol üstlenip üstlenmeyeceği bilinmiyor.

“Ballerina”, John Wick serisinin 3. ve 4. filmleri arasında geçen bir hikayeyi anlatacak. Hem bu iki filmin hem de “Ballerina”nın senaryosunu kaleme alan Shay Hatten, ScreenRant ile gerçekleştirdiği röportajda, farklı bir karaktere odaklanan ve dünyayı onun gözünden gösteren spinoff filminin, Wick’in orijin hikayesini daha iyi anlamamızı sağlayacağını belirtti.

“‘Ballerina’ benim için tamamen büyüleyici bir yolculuk oldu” diyen Hatten, filmin altı yıl önce John Wick filmleriyle ilgili olmayan bir proje olarak başladığını ve daha sonrasında Wick’in dünyasına girdiğini, üçüncü filmdeki bale sahnesiyle de filmin tohumlarının atıldığını belirtti.

Senarist daha sonrasında, orijinal “Ballerina” senaryosunun, John Wick filmlerinin ziyaret etmediği Alp Dağları’nda geçtiğini ve bunun John Wick’in hikayesine müdahale etmeden bir hikaye anlatmalarına olanak sağladığını açıkladı:

“Orijinal senaryo, John Wick filmlerinin dokunmadığı bir bölge olan İsviçre Alpleri’nde geçiyordu. Bu yüzden bence harika bir şekilde, John Wick’in hikayesine dokunmadan Ballerina’daki o ilk senaryonun orijinal hikayesine bağlı kalabileceğimiz anlamına geliyordu. Ama aynı zamanda John ile aynı bale akademisine gittiğini bildiğimiz bir karakter. Ballerina’da, John’un o okuldaki deneyimlerinden bazı ipuçlarını farklı bir karakterin gözünden göreceğinizi düşünüyorum. Yeni bir karakterin gözünden Wick’in bazı cevaplarını çözeceğiz.”

Len Wiseman’ın yönettiği ve John Wick serisinden Lance Reddick, Anjelica Huston, Ian McShane gibi isimlerin de dahil olduğu “Ballerina”nın vizyon tarihi henüz belli değil.

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak Link: Beyazperde/TelevizyonGazetesi

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin (Türkçe veya İngilizce) Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Yapay Zeka Yorumluyor

Keanu Reeves’ın unutulmaz karakteri John Wick, üç film boyunca izleyicileri aksiyon dolu bir maceraya sürükledi. Ancak karakterin kökenlerine daha önce hiçbakılmamıştı… ta ki “Ballerina” haberleri duyurulana kadar.

“Ballerina”, yönetmenliğini “John Wick 2″nin koordinatörü olan Chad Stahelski’nin yapacağı bir yan proje olarak karşımıza çıkacak. Film, başrolünde John Wick evreninde bir balerin olan genç bir kadının macerasını konu alacak.

Yapımcı Basil Iwanyk, “Ballerina”nın John Wick evreninde geçen bir film olacağını açıkladı. Filmde, ebeveynlerinin öldürülmesinin ardından kendini karanlık suikast dünyasına atarak bir suikastçı olmaya karar veren intikam ateşiyle yanıp tutuşan genç bir balerin merkezde olacak.

Bu filmle beraber, John Wick evrenindeki karakterlerin geçmişleri ve kökenleri üzerine daha fazla şey öğreneceğiz. Belki de John Wick’in IP Man gibi bir ustası olduğunu öğreneceğiz… kim bilir?

Keanu Reeves’ın John Wick olarak “Ballerina”da yer alıp almayacağı henüz kesin değil, ancak filmle ilgili duyurulan tek şey bu değil: “Ballerina”, “John Wick 5” ile eşzamanlı olarak çekilecek. Yani, “John Wick” hayranları 2022’de aksiyon ve maceranın doruklarına çıkacak.

Sonuç olarak, “Ballerina” John Wick evreninin heyecan verici bir hikayesi olacak. Yönetmenliği ve yapımcılığı kalitesinden ödün vermeyecek olan film, göz kamaştırıcı aksiyon sahneleri ve ikonik bir kahramanın geçmişi hakkında bilgi edinebileceğimiz farklı bir bakış açısı sunacak. “Ballerina”nın yapım süreciyle ilgili yeni gelişmeleri bekleyelim…

ACM Cyprus

Yapay Zeka Teknolojisiyle Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu