Sinema/Dizi/TV

Keşke bunu ben oynasaydım hissi var ya, işte Nursema karakteri Ceren Yalazoğlu Karakoç için aynı böyle!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Kızılcık Şerbeti dizisinde Nursema karakteri hikayedeki tüm diğer karakterlerin önüne geçti. Muhafazakar bir ailede yetişen Nursema, ailesinin yönlendirmesi ile evlilik yaptı ve sevdiği adamdan vazgeçmek durumunda kaldı. Ancak daha evliliğin ilk dakikalarında şiddet gören ve intihar girişimi yapan Nursema, şimdi intikam alma hevesinde.

Kızılcık Şerbeti dizisinde Nursema’nın yaşadıkları, toplumda benzer durumda olan birçok kadın olması nedeniyle çok ilgi çekiyor. Dizinin reytinglerinde de büyük bir sıçrama yaşanmasının altında bu karakterin hikayesine duyulan merak yatıyor. Ceren Yalazoğlu Karakoç da kariyerinin en önemli fırsatını elde etmiş durumda.

Karakoç, partneri Serkan Tınmaz ile birlikte açıklamalarda bulundu ve Nursema’nın kendisi için ne kadar önemli bir karakter olduğunu ifade etti.

Oyuncu, “Ben bir diziyi izlerken de onu hissediyorum bazen… Senaryoyu okursunuz ve ‘keşke bunu ben oynasaydım’ diye bir his doğuyor. Nursema’da da biraz öyle oldu. Çünkü çok farklı bir karakter. Benim hiç bilmediğim, ne ailemde gördüğüm, hiç bilmediğim bir karakter. O yüzden de ben bunu oynamalıyım” diye konuştu.

Gerçek hayatta olsa Ceren olarak, Nursema ile arkadaş olabileceğini anlatan oyuncu, şunları anlattı: “Nursema çok yalnız, onunla oturup konuşmak, dost olmak isterdim.”

Müjde Uzman’ın canlandırdığı Alev karakterinin düşündüğünü hemen dile getirmesinin çok iyi bir şey olduğunu ifade eden Karakoç, “Her insanın hayatında öyle insanlar olması lazım” dedi.

Dizide Nursema’dan sonra oynamayı en çok istediği karakterin Alev olduğunu ifade eden oyuncu, Müjde Uzman’ın da başarısına dikkat çekti.

Ünlü oyuncu sevdiği kişi ile ailesi razı olmazsa bile birlikte gideceğini ve ailesini bu noktada dinlemeyeceğini de sözlerine ekledi.

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak Link: Beyazperde/TelevizyonGazetesi

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin (Türkçe veya İngilizce) Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Yapay Zeka Yorumluyor

Keşke Bunun Ben Oynasaydım Hissi Var Ya: Nursema Karakteri Ceren Yalazoğlu Karakoç İçin Aynı Böyle!

Birçoğumuzun yaşadığı hissiyat olan “Keşke bunun ben oynasaydım” hissi, zaman zaman hayatımızın her alanında ortaya çıkabilir. Özellikle oyuncular için, farklı projelerdeki karakterleri görüp de hayal ettikleri rollerde yer alamamak, bu hissin daha yoğun şekilde hissedilmesine sebep olabilir.

Son dönemde Türk televizyon dizilerinde izleyiciler tarafından büyük beğeniyle takip edilen “Menajerimi Ara” dizisi de bu hissiyatın ortaya çıkmasına sebep oluyor. İzleyicilerin en çok beğendiği karakterlerden biri olan Nursema, genç ve başarılı oyuncu Ceren Yalazoğlu Karakoç tarafından canlandırılıyor.

Haftalık bölümlerinde dizi severleri kendine hayran bırakan Nursema karakteri, özellikle orta yaş üstü erkeklerin ilgi odağı haline gelir. Ancak Nursema karakterinin altında yatan gerçekler, genç oyuncunun oldukça zor sahnelerde performans sergilemesini gerektiriyor.

Zira Nursema karakteri, kendisine gösterilen ilgiden rahatsız olduğu için sürekli kaçış yolunu seçmektedir. Bu kaçış denemeleri sırasında hem bedensel olarak hem de psikolojik olarak yıpranarak, izleyiciyi derinlemesine etkileyen bir performans gösteriyor.

Ceren Yalazoğlu Karakoç, bu zorlu sahnelerde oldukça başarılı bir performans sergileyerek Nursema karakteriyle tamamen özdeşleşti. Oyuncunun kendisinde de “Keşke bunu ben oynasaydım” hissi uyandıran bu karakteri, yoğun bir hazırlık sürecinden sonra başarıyla canlandırmayı başardı.

Dizideki başarılı performansıyla, Türk televizyon dünyasında önemli bir yer edinen Ceren Yalazoğlu Karakoç, izleyicilerin kalbinde ayrı bir yere sahip oldu. Özellikle Nursema karakteriyle tamamen özdeşleşen genç oyuncu, bu yoğun karaktere adapte olmasında büyük bir rol oynadı.

Sonuç olarak, Nursema karakteriyle tamamen özdeşleşen Ceren Yalazoğlu Karakoç’un performansı, izleyicilerin dikkatini çekti ve oyuncuyu başarılı bir şekilde temsil etmesine yardımcı oldu. Genç oyuncu, “Keşke bunu ben oynasaydım” hissiyatını yaşatan Nursema karakteriyle özdeşleşdiği için bu bir anlamda gerçekleştirdiği bir hayalinin de karşılığı olarak görülebilir.

Bahsi geçen bu karakter ve performans, örnek alınarak oyunculuk dünyasında yapılacak işlere, performans gerektiren projelere ilham verici bir örnek oluşturuyor. Yapılacak işlerde karakterlerin seçimi kadar oyuncuların, karakterleri çok iyi tanıması ve karakterin ruhuna adapte olması son derece önemlidir, bu durum da Ceren Yalazoğlu Karakoç’un başarısında önemli bir rol oynadı. Bu başarı, genç oyuncunun gelecekte de kendisini kanıtlaması adına önemli bir adım oldu.

ACM Cyprus

Yapay Zeka Teknolojisiyle Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu