Türkiye

Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’nun gizli toplantısı hakkında ilk açıklamasını yaptı

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu öncülüğünde başlayan değişim tartışmaları devam ediyor. Önceki gece, İmamoğlu’nun PM ve grup yönetiminde bulunan isimlerle gerçekleştirdiği online toplantının bir bölümü gizlice kaydedilerek YouTube’da yayınlandı. Konuyla ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, Habertürk canlı yayınında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sabah cep telefonuma gelen mesajla gördüm. Doğrusunu isterseniz tamamını seyretmedim. Gerek duymadım. Sadece beni değil partiyi ilgilendiren bir konu. Sonuçta partiye uzun yıllar emek veren arkadaşların yaptıkları bir toplantı olarak düşünebiliriz. Etik olarak rahatsız edici bazı uygulamalar var. Parti içi konuları televizyonlarda konuşmayı doğru bulmam. Parti içinde bir kişi genel başkanlığa aday ise gelir başımın üstünde yeri vardır. Kendisini destekleyen arkadaşlarıyla hareket edebilir. Bu bizim geleneğimizde var. Herkes AK Parti’yi gördüğü için orası gibi zannediyorlar, biz öyle değiliz. Bu AK Parti’de olsa suç. Adamı linç bile edebilirler. İhraç edebilirler. Çünkü orada demokrasi yok. Biz demokrasiyi içselleştirebilen bir partiyiz. Parti meclisi üyeleri genel başkanı eleştirebilirler. Bizim partide hiç kimse eleştirilmez diye bir kural yok. Sağlıklı bir eleştiri siyasetçinin en çok ihtiyaç duyduğu şey. O çerçevede eleştirilere bakarım. Eleştirilerin haklı yönü de olabilir, haksız yönü de olabilir. Konuyu disiplin kuruluna sevketmeyi düşünmüyorum. Ekrem İmamoğlu Bey’in İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığına yeniden aday olmasını isterim.”

Kılıçdaroğlu’na “Bu toplantıyı normal buluyor musunuz?” şeklindeki soruya “Hayır” yanıtını veren Kılıçdaroğlu, “Ben normal bulmam da başkası normal bulabilir.” dedi.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu