Türkiye

Kocaeli’de 1999 depreminde zarar gören bina yıkılıyor – Son Dakika Türkiye Haberleri

blank

17 Ağustos 1999 depreminde ağır hasar gören Kocaeli’deki Kınay İş Merkezi 24 yıl sonra yıkılıyor.

İzmit Belediyesi, Karabaş Mahallesi Leyla Atakan Caddesi’nde bulunan ve depremde hasar gören Kınay İş Merkezi’nin riskli yapı olduğunu, binanın yıkımı için gerekli makine ve teçhizatın bulunmadığını belirterek, binanın Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılmasını istedi.

Bunun üzerine Kentsel Dönüşüm Dairesi Başkanlığı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü, binada teknik inceleme gerçekleştirdi.

İnceleme ve ilgili kurumlarla yapılan görüşmelerin ardından 3194 sayılı İmar Kanunu, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile 5393 sayılı Belediyeler Kanununun ilgili maddeleri uyarınca söz konusu yapının yıkımına, Büyükşehir Belediyesi Encümeninde karar verildi.

Binanın yıkılması için ekipler harekete geçerken, Leyla Atakan Caddesi’nde trafik akışı tek şeride düşürüldü, Şahabettin Bilgisu Caddesi’ne bağlanan Belde Sokak ise trafiğe kapatıldı.

Kocaeli'de 1999 depreminde zarar gören bina yıkılıyor - 2

Çevre güvenliğinin alınmasının ardından iş merkezine ilk kepçe vurularak yıkım çalışmasına başlandı.

Ekiplerin kontrollü bir şekilde yıkımına başladıkları binada çalışmalarını, 2 gün içerisinde bitirmesi planlanıyor.Kaynak: NTV/CNN

Bir Cevap Yazın

Diğer Haberler

blank
Türkiye

Deprem bölgesinde alacaklı idarelere ödenecek borçlar ertelendi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Depremden etkilenen illerdeki alacaklı idarelere ödenecek borçlar ertelendi. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kararla, “asrın felaketi”
blank
Türkiye

Mazot ve gübre desteği ne zaman yatacak, bu ay yatar mı? Tarım ve Orman Bakanlığı açıkladı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

AÇIKLAMANIN AYRINTILARI Şubat ayı mazot ve gübre destek ödemeleriyle ilgili olarak Tarıım ve Orman Bakanlığı’nın resmi adresinde paylaşılan açıklama şu
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com