Sağlık

Kol Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir? Kol Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

Gerekli olduğu durumlarda ise bu bölümler arasında ya da farklı bölümler üzerinden yönlendirme yapılır. Kol ağrısının getirmiş olduğu rahatsızlığa ve duruma bağlı olarak, ilgili bölüm üzerinden tedavi seçenekleri ön plana çıkar.

 Kol Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir?

 Kol ağrıları için gidilecek ilk yer ortopedi bölümüdür. Kaslarda ve eklemler ile beraber kemiklerde yaşanabilecek olası probleme karşı tedavi ele alınır. Eğer böyle bir durum söz konusu değilse, sinirler ile ilgili probleme karşı nöroloji Polikliniği devreye girer. Bu konuda ortopedi üzerinden yapılan yönlendirme ile beraber hasta nöroloji Polikliniğine gider. Yapılacak test ve teşhis ile birlikte kaslar üzerindeki sinirler doğrultusunda tedavi yöntemleri ele alınır.

 Kol Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

 Değişik nedenlerden dolayı kol ağrısı meydan geldiği durumlarda, çözüm bulmak için öncelikle ortopedi bölümüne gidilmektedir. Genelde bu tür ağrılar için yaşanabilecek olası problemlere ortopedi bölümü bakar.

 Sinirlerle ilgili sorun yaşandığı zaman ise nöroloji polikliniği bu konuda öne çıkar. Tabii daha başka sebepler üzerinden kol ağrısı sağ ve sol kol bölümünde meydana gelebilir. Böyle durumlarda başka bölümleri de yönlendirme doktor kontrolünde gerçekleşir.

 Kol Ağrısı Neden Olur?

 Travmatik durumlar, ciltte meydana gelen sorunlar ya da kol kas ve eklemlerdeki patolojilerden kaynaklı kol ağrısı meydana gelebilir. Böyle durumlarda ortopedi bölümüne gidilir. Aynı zamanda kaslardaki sinirlerde yaşanan problemler nedeniyle kol ağrısı söz konusu olabilir. Ayrıca ağırlık çalışması, egzersiz, aletlerle çalışma ve spor yapma gibi durumlar neticesinde kol ağrısı söz konusu olabilir.

Kemik Erimesi İçin Hangi Doktora Gidilir? Kemik Erimesine Hangi Bölüm Bakar?

Kemik Erimesi İçin Hangi Doktora Gidilir? Kemik Erimesine Hangi Bölüm Bakar?

 

 

Pools Plus Cyprus


>Kaynak: NTV/CNN

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu