Son Dakika

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri Oturumu Pazar Günü Gerçekleşecek

KPSS Sınavı Bu Pazar Yapılacak

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumu bu pazar günü saat 10.15’te başlayacak. Eğitim Bilimleri oturumu ise saat 14.45’te gerçekleştirilecek.

Genel Yetenek-Genel Kültür testinde adaylara 130 dakika süre verilecek ve 120 çoktan seçmeli soru cevaplanacak. Eğitim Bilimleri oturumunda ise 100 dakika süre verilecek ve adaylar 80 soruyu cevaplandıracak.

Sınav günü kimlik kartını kaybeden, kimlik kartı bulunmayan veya kimlik kartında kimlik numarası ve fotoğrafı olmayan adaylar için il ve ilçe nüfus müdürlükleri açık olacak.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, yaptığı açıklamada, Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumuna 924 bin 168, Eğitim Bilimleri oturumuna ise 572 bin 20 adayın başvurduğunu bildirdi. Sınavlar için 3 bin 576 bina ve 70 bin 123 salon kullanılacak. Sınavlarda toplam 178 bin 352 kişi görev yapacak, bunlara emniyet görevlileri de dahildir.

Sınav sonuçları ise 25 Ağustos’ta açıklanacak. ÖSYM Başkanı Ersoy, pazar günü sınava girecek adaylara başarılar diledi. Sınav sonuçları iki yıl boyunca geçerli olacak, ancak öğretmen adayları için elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir yılla sınırlı olacak.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu