Ekonomi

Kripto analistine göre, Bitcoin 30.000 doları hedefliyor

Bitcoin (BTC), günün önemli ABD makroekonomik politika güncellemeleri sırasında 30.000 dolar seviyesini aşmak için “short pozisyonları çıkarabilir”.

ABD Merkez Bankası‘nın faiz oranlarına ilişkin kararına BTC fiyatının nasıl tepki vereceğine dair tartışmalar sürerken, Bitcoin’in hedefi görünürde 30.000 $ gibi gözüküyor ancak 20.000 $’ın altına düşme ihtimali de olasılıklar arasında yer alıyor.

Bitcoin 30.000 dolara ulaşabilir mi?

Popüler trader Crypto Tony‘nin “sabırsızlıkla beklediği” Fed toplantısına artık çok kısa bir süre kaldı.

Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), devam eden ABD bankacılık krizinin politikayı sekteye uğrattığına dair şüphelerin ortasında, 22 Mart’ta faiz oranı hakkında karar alacak.

CME Group FedWatch Tool’dan elde edilen verilere göre, piyasalar geçtiğimiz ay faiz artırımına devam edileceği üzerinde dursa da şimdi Fed’in faiz artırımına ara verme ihtimalini değerlendiriyor.

 

Fed, uzun bir süredir sıkılaştırıcı bir faiz politikası ortaya koyuyor. Kurumun, faiz politikasında değişikliğe gitmesi, dijital varlıklar gibi riskli varlıkların gidişatını önemli bir ölçüde etkileyebilir. 

Cointelegraph’ın haberine göre, birkaç bankanın başarısızlığı sebebiyle likidite zaten yükselişte yer alıyor. 

Crypto Tony, Twitter üzerinden, “Yani bugün FOMC’un yapacağı toplantı tek bir anlama geliyor, o da VOLATİLİTE. Hiç şüphe yok ki toplantının ardından temkinli davranacağız” dedi. 

“Benim planım, şayet yükselirse 30.000$’dan kâr elde etmek.”

BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: Crypto Tony/Twitter

Bu arada piyasa yorumcusu Tedtalksmacro, her bir Fed kararının olasılıklarını ve bunların riskli varlıklar üzerindeki olası etkilerini ortaya koydu.

Michaël van de Poppe konuyla ilgili yapmış olduğu yorumda “Bitcoin’de yukarı doğru yavaş bir hareket var, bu da hala 28.700 $’a odaklanmak gerektiği anlamına geliyor” dedi ve ekledi:

“FOMC’un kararından sonra bu yüksek seviyeye çıkmamızı ve ardından biraz konsolidasyon yaşamamızı bekliyorum”

BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

“Gerçekten yükselişe geçmek istiyor musunuz?”

Ancak daha muhafazakâr bir görüş benimseyen popüler analist Justin Bennett, mevcut spot fiyat işlem aralığının önemli bir tarihsel direnci temsil ettiği konusunda uyardı.

Short pozisyonların “sıkışması” 30.000 $”lık fiyatın ortaya çıkmasına neden olabilir, ancak ani bir dalışın tam tersi bir etkisi olabilir – uzun pozisyonlar ise en azından 20.000 $ seviyesini tutacağı tahmin ediliyor. 

Pools Plus Cyprus

ACM CYPRUS


Kaynak Link: Cointelegraph

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Yapay Zeka Yorumluyor

Kripto analistler sürekli olarak Bitcoin fiyatlarını takip ediyor ve gelecekteki eğilimleri tahmin ediyorlar. Son zamanlarda, birçok analist alışılmadık derecede yüksek hedefler belirleyerek, Bitcoin’in sonraki büyük hareketinin nereye doğru olacağını tahmin etmeye çalışıyorlar.

Bu kez, birçok analist, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 30.000 dolara kadar yükselebileceğini tahmin ediyorlar. Bu tahmin, birçok insan için oldukça şaşırtıcı olsa da, bazı kripto analistlerine göre oldukça makul bir tahmin.

Bu iddianın arkasındaki temel neden, Bitcoin’in son zamanlarda birçok şeyi doğru yaptığıdır. Birçok kişi, Bitcoin ve kripto endüstrisindeki günlük haberleri takip ediyor ve Bitcoin’in son zamanlarda oldukça iyi bir performans sergilediğini görecektir.

Bitcoin, son zamanlarda biraz yükseldi ve birçok kişi bunun çok düşük olduğunu iddia ediyor. Ancak, gözlerimizi daha da uzaklara çevirdiğimizde, Bitcoin’in hala oldukça güçlü bir temele sahip olduğunu göreceğiz.

Bu temel, blockchain teknolojisi üzerine kurulu olan kripto para birimlerinin ileriye yönelik potansiyelini gösteriyor. Bitcoin, şu anda bu teknolojinin en popüler uygulamasıdır ve bu nedenle, birçok kişi, Bitcoin’in gelecekte daha da büyüyeceğini tahmin ediyor.

Kripto analistler, Bitcoin’in yükselişini hızlandıran birçok faktör olduğunu söylüyorlar. Bunlardan biri, büyük yatırımcıların artan ilgisidir. Son zamanlarda, birçok büyük şirketin, bankanın ve bireysel yatırımcının Bitcoin’e büyük yatırımlar yaptığını gördük. Örneğin, Square Inc. ve MicroStrategy Inc. gibi şirketler, birçok insanın takibini çeken büyük yatırımlar yaptılar.

İkinci faktör ise, pandemi krizidir. Birçok kişi, bu krizin küresel ekonomiye büyük zararlar vereceğini ve Bitcoin gibi alternative yatırım araçlarının daha popüler hale geleceğini düşünüyorlar.

Sonuç olarak, Bitcoin fiyatlarının artacağı konusundaki tahminler, genellikle kripto alanındaki çeşitli faktörlere dayanır. Bitcoin teknolojisinin ve blockchain teknolojisine dayalı kripto endüstrisinin gelecekteki büyüme potansiyeli oldukça yüksek olduğu için, birçok analist Bitcoin’in yıl sonuna kadar 30.000 dolara kadar yükselebileceğine inanıyorlar. Ancak, tüm bu tahminlerin gerçekleşeceği garantisi yoktur, bu nedenle yatırımcılar her zaman dikkatli olmalı ve kendi araştırmalarını yapmaya devam etmelidirler.

ACM Cyprus

Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu