Türkiye

Kuşadası depremi ardından Naci Görür’den önemli bir açıklama

 

Hostinger Kuşadası Depremi Sonrası Naci Görür’den Dikkat Çeken Açıklama

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi’nin (AFAD) verilerine göre, saat 02.49’da merkez üssü Kuşadası Körfezinde 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, 13.11 kilometre derinliğinde gerçekleşti ve ilçede hissedildi.

Depremin ardından bugün Prof. Dr. Naci Görür, açıklamalar yaptı. Görür, “Kuşadası Körfezi’nde 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bu bölgede sık sık bu büyüklükte depremler yaşanıyor. Deprem, Büyük Menderes Grabeni’nin kuzey horstunda meydana geldi. Bu horst üzerindeki faylar körfez içerisinde de devam ediyor. Depremin nedeni, bölgedeki Kuzey-Güney gerilmesi” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Naci Görür, depremle alakalı yapmış olduğu açıklamayı Twitter hesabından da paylaştı. Açıklama metninde, “Kuşadası Körfezi’nde 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bu bölgede sık sık bu büyüklükte depremler oluyor. Deprem, Büyük Menderes Grabeni’nin kuzey horstunda meydana geldi. Bu horst üzerindeki faylar körfez içine doğru da devam ediyor. Depremin nedeni bu bölgenin K-G gerilmesi” ifadeleri yer aldı.

Depremin etkileri ve nedenleri hakkında yapılan açıklamalar, bölge halkının deprem konusunda bilinçlenmesine yardımcı olacak ve gelecekteki olası depremlere karşı alınması gereken tedbirlerin belirlenmesine katkı sağlayacaktır.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu