Türk Dünyası

Lake Balaton Mavi Kurdele Yarışı’nda 500 Yelkenli Tekne Tahmin ediliyor

 

Hostinger Avrupa’nın en prestijli yelken yarışlarından biri olan 56. Blue Ribbon (Kékszalag) Raiffeisen Grand Prix, 18 Temmuz’da başlıyor. Balatonfüred’den start alacak olan yarışa 3.000 sporcu ve 500’den fazla yelkenli tekne katılacak.

Macar Yelken Federasyonu Başkanı Csaba Haranghy, yarışın 90 yıldır düzenlendiğini ve bu yıl Paris Olimpiyatları’ndan sonra en önemli etkinlikleri arasında yer aldığını belirtti. Balatonfüred-Balatonkenese-Siófok-Keszthely-Balatonfüred rotasında gerçekleşecek olan yarış, genellikle en iyi sporcuların katılımıyla büyük heyecan yaratıyor.

Geçen yıl rekor kırarak şampiyon olan MLS Raiffeisen Fifty-Fifty teknesinin kaptanı Márton Józsa, bu yıl da hafif rüzgarlar beklediklerini ancak yeni bir rekorun zor olduğunu ifade etti. Yarışın heyecanını artırmak amacıyla bu yıl tüm tekneler takip cihazlarıyla donatılacak ve canlı çevrimiçi yayınlanacak.

Ayrıca, Kékszalag festivali kapsamında pek çok ek etkinlik düzenlenecek. Gençler için Kékpántlika ve Audi Speed Challenge gibi yarışlarla katılımcılar keyifli zaman geçirecekler. Ayrıca, ziyaretçiler Paris Olimpiyatları’nda yer alan sporcularla tanışma fırsatı da bulacaklar.

Blue Ribbon yarışı, yelken tutkunları için heyecan verici bir etkinlik olmaya devam ediyor. Yelken severlerin bu muhteşem etkinliği kaçırmamaları önemle tavsiye edilir.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu