Magazin

Mahkeme iddianameyi iade etmişti… Dilan Polat davasında yeni gelişme! Savcılık karara itiraz etti

 

Hostinger

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından Dilan ve Engin Polat’ın da aralarında olduğu 28 şüpheli hakkında kara para akladıkları iddiasıyla iddianame düzenlenmişti.

Savcılık Polat çiftinin ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurma yönetme’, ‘suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama’ ve ‘7258 Sayılı Futbol Ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis Ve Şans Oyunları Düzenlenmesi Hakkında Kanun’a muhalefet’ suçlarından cezalandırılmasını istemişti.

MAHKEME İDDİANAMEYİ İADE ETTİ

Hazırlanan iddianamenin İstanbul Anadolu 2. Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Mahkemesi, iddianamede yer verilen suçlamaların Ağır Ceza Mahkemesi’nin yetki alanına girdiğini vurgulayarak iddianameyi savcılığa geri iade etti.

DİLAN 3

BAŞSAVCILIKTAN MAHKEMEYE İTİRAZ

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, görevli mahkemenin belirlenmesindeki temel kuraldan bahsederek, görevli mahkemenin temel cezaya göre belirlenebilir olduğunu, artırım maddesinin mahkemenin görevini belirlemede esas olmadığını savunarak mahkemenin iade kararına itiraz etti.

(İHA)Bu içerik Öznur Yaslı İkier tarafından yayına alınmıştır

Express
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İngiliz futbolcu da tatil için Bodrum'u seçti! Hollanda maçını orada izleyecekİngiliz futbolcu da tatil için Bodrum’u seçti! Hollanda maçını orada izleyecek
Yıllar sonra ortaya çıktı! Son haliyle gündem oldu! 'Seneler acımasız' Yıllar sonra ortaya çıktı! Son haliyle gündem oldu! ‘Seneler acımasız’
Gözlerden uzak büyüttü! Kızını görenler çok şaşırdı Gözlerden uzak büyüttü! Kızını görenler çok şaşırdıKaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu