Kültür & Sanat

Mayıs Ayında Kapadokya’yı 447 Bin Turist Gezdi

Kapadokya’da Yılın Her Dönemi Turistleri Ağırlıyor

UNESCO Dünya Kültürel ve Doğal Miraslar Listesi’nde yer alan Kapadokya bölgesi, yılın her dönemi yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor. Bölgenin peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadileri, tarihi manastır, kilise, şapel ve yer altı şehirleri yanı sıra sıcak hava balonu turları ile turistlerin ilgisini çekiyor.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü verilerine göre, geçtiğimiz ay bölgede 121 bin 168’i müze kartlı olmak üzere 447 bin 894 turist ağırlandı. Zelve Ören Yeri 112 bin 42, Göreme Açık Hava Müzesi 106 bin 976 ve Kaymaklı Yeraltı Şehri ise 58 bin 545 turist tarafından ziyaret edildi. Geçen yılın aynı döneminde ise bölgedeki müze ve ören yerlerini 477 bin 757 yerli ve yabancı turist gezmişti.

Kapadokya’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra yılın her dönemi turistler için düzenlenen etkinlikler de oldukça ilgi çekici. Bu etkinlikler arasında “Uçan Balon Festivali”, “Kapadokya Turizm ve Kültür Festivali” ve “Kapadokya Ultra Maratonu” gibi etkinlikler yer alıyor.

Kapadokya, Türkiye’nin en önemli turistik destinasyonlarından biridir ve dünya çapında dikkat çeken bir bölgedir. Bu bölgedeki turistik faaliyetler, ilimiz ve ülke ekonomimiz için büyük önem taşımaktadır.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu