Kıbrıs

Meclis Kürsüsünden Gazze’deki Çocuklar İçin Çağrı – BRTK

 

Hostinger Dört İşlem Eğitim Merkezi Öğrencilerinden Gazze’deki Çocuklar İçin Meclis Ziyareti

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul salonunda gerçekleştirilen “Gazze’deki Çocuklar Ölmesin” konulu temsili toplantıda, Dört İşlem Eğitim Merkezi öğrencileri seslerini duyurdu. Toplantıya katılan 60 çocuk, savaşlardan ve açlıktan çocukların ölmemesi çağrısında bulundu.

Meclis ziyaretinde öğrencilere, meclis işleyişi hakkında bilgiler verildi. Öğrencilerden Deniz Erdal bir konuşma yaparken, Esma Hüsnü Acer ve Sahil Serman da şiir okudu. Meclis Başkanı Zorlu Töre, öğrencilerin bu duyarlı davranışının anlamlı olduğunu belirterek, Gazze’deki çocukların yaşadıklarına dikkat çekti.

Töre, Filistin’de yaşanan zulmü ve dünya toplumunun sessizliğini eleştirirken, özgürlük ve bağımsızlık vurgusu yaptı. Ayrıca, Kıbrıs’ta yaşananları hatırlatarak, öğrencilerin ay yıldızlı bayrağın simgesel önemine dikkat çekti.

Deniz Erdal ise konuşmasında, dünyanın birçok yerinde devam eden savaşların en çok çocukları etkilediğini belirtirken, Gazze’de yaşanan trajediyi duyurmak için Meclis’te olduklarını ifade etti. Erdal, savaşların sona ermesi ve çocukların ölmemesi için uluslararası toplumu göreve çağırdı.

Temsili Genel Kurul, hediye takdimi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi. Dört İşlem Eğitim Merkezi öğrencileri, Gazze’deki çocuklar için duyarlılık ve bilinç oluşturmak amacıyla Meclis’te önemli bir adım attılar.
 

Pools Plus Cyprus

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu