Magazin

Melek Mosso: Ödül Töreni Konuşmasıyla Gündemdeydi ve Konserini İptal Etti

Melek Mosso Ödül Töreni Sonrası Sosyal Medyada Eleştirilere Maruz Kaldı

Dün akşam PowerTürk Müzik Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl da ünlüler adına birbirinden heyecanlı anların yaşandığı tören, ödülünü kazananların mutluluğu ile dolu geçti. Geceye damgasını vuran isimlerden biri ise Melek Mosso oldu. Güçlü sesi ve yorumuyla adından sık sık söz ettiren Mosso, “En Güçlü Cover Şarkı” ödülüne layık görüldü.

Ödülü aldıktan sonra konuşma yapan Mosso’nun “Sesimiz hiçbir zaman kısılamayacak. Kimse beni susturamayacak, konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam edeceğim” demesi sosyal medyada tepkilere neden oldu. Bazı kullanıcılar, ünlü şarkıcının hareketlerini yanlış bulduklarını belirterek, konserlerinin iptal edilmesi için paylaşım yapmaya başladılar.

Sosyal medya eleştirilerine sessiz kalmayan Melek Mosso, Instagram hesabından bir açıklama yaptı. “Seçim kombini” diyerek yaptığım esprinin amacını aşmış olma durumundan dolayı üzgünüm. Amacım kimseyi üzmek ya da ayrıştırmayı tetiklemek değildi. Konuşmamın siyasi düzleme çekilmiş olmasını da asla arzu etmem” diyen Mosso, konserlerinin de iptal edileceğini belirtti.

Melek Mosso, “Gelelim ödül törenindeki teşekkür konuşmama. O, benim kendi kariyerimde en içtenlikle yaptığım teşekkürlerden biriydi… Kuzenini, kocası tarafından 31 yerinden bıçaklanarak cinayete kurban veren, o acıyı iliklerine kadar yaşayan ve şahit olan bir kızın sözleri. Amacım hiçbir kişi ya da kurumu, yönetimi sorumlu tutmak değil, bu acıların bir daha yaşanmamasını dilemekti. Böyle acılar, siyaset üstü acılardır. Bunu acıyı yaşayarak tecrübe eden biri olarak, konuşmamın siyasi düzleme çekilmiş olmasını da asla arzu etmem” sözleriyle açıklama yaptı.

Bu süreçte birleştirici olmak için aldığım kararı anlayan ve saygı duyan herkese teşekkür ederim. Hepinizi seviyorum” açıklamasında bulunan Melek Mosso’nun bu sözleri, sosyal medyada yapılan eleştirileri yatıştırmaya yetmedi.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu