Dünya

Mısır: Türkiye ile ilişkileri düzeltmek amacıyla bir istişare süreci başlatılacak – Son Dakika Dünya Haberleri

“YAKIN GELECEKTE İLİŞKİLERİN NORMALE DÖNMESİ AMAÇLANIYOR”

Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, “Çavuşoğlu ve Şukri arasında anlaşmaya varılan şey, iki tarafın doğrudan angaje olacağı bir süreç belirlemektir. Bu süreçte, müzakere konuları belirlenir ve her ülkenin tutumuna ilişkin net bir vizyon sunulur. Başlatılacak bu istişare süreci, ilişkilerin hızla düzelmesi ve canlılık kazanmasında belirleyici olacak.” dedi.

Şukri’nin Türkiye ziyaretinin bir sonraki aşamada bu istişare yolunun başlatılmasında katkısı olacağını belirten Ebu Zeyd, “Bu istişare süreci yakın gelecekte ilişkileri normale döndürmeyi amaçlıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Şukri ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün Mısır’dan yardım malzemesi taşıyan “El Hürriye” gemisinin yanaştığı Mersin Uluslararası Limanı’nda basına açıklamalarda bulunmuştu.

Mısır ile Türkiye arasında ilişkiler konusunda siyasi bir iradenin var olduğunu dile getiren Şukri, bu kapsamda çok güçlü bir temel oluşturmanın önemini vurgulamıştı. Mısır Dışişleri Bakanı, “İlişkilerimizin bundan sonra en iyi düzeye geleceğine inanıyorum.” ifadesini kullanmıştı.


NTV’yi sosyal medyadan takip edin

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: TRT/NTV

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu