Sağlık

Mısır’da gizemli hastalık paniği: Covid-19’un yeni varyantı mı?

Mısır’da ortaya çıkan gizemli hastalık endişe yaratıyor. Henüz nedeni bilinmeyen hastalık, en az 270 kişiyi etkiledi. Bu hastalık, Covid-19’un yeni bir varyantı olabilir. Rusya ise vatandaşlarını korumak için Mısır’dan gerçekleşen uçuşlarda daha sıkı denetim uygulama kararı aldı.

Mısır’ın Yukarı Mısır’ın Qena vilayetinde bulunan birçok kişi, gizemli bir hastalığa yakalandı. Uzmanlar, bu hastalığın Covid-19’un yeni bir varyantı olabileceği konusunda uyarıda bulunuyor. Fakat bazı uzmanlar ise bu hastalığın dang humması olabileceğini düşünüyor. Hastalığın semptomları arasında vücut ağrıları, ateş, kemik ağrısı ve zaman zaman kusma ile mide bulantısı bulunuyor.

Mısır Sağlık ve Nüfus Bakanlığı, Qena vilayetindeki hastaların semptomlarının “tek tip bir modele” sahip olmadığını açıkladı. Bakanlık, epidemiyolojik gözetim ekiplerini bölgeye gönderdi ve hastaların çevresinden de örnekler toplandı.

Rusya’nın sağlık denetleme kurumu Rospotrebnadzor, gizemli hastalığın yayılmasının ardından Mısır’dan yapılan uçuşlarda sağlık ve karantina kontrollerini sıkılaştıracağını duyurdu. Bu kararın alınmasının sebebi, vatandaşları korumak ve hastalığın yayılmasını önlemektir.

Mısır Sağlık Bakanlığı, Qena’daki vakaların hafif ve orta şiddette olduğunu ve henüz ciddi bir hastalık ya da hastaneye yatış vakası yaşanmadığını belirtti. Bakanlık, vatandaşlara itidalli olmaları çağrısında bulundu.

Mısır’da ortaya çıkan bu gizemli hastalık üzerine yapılacak araştırmalar sonucunda hastalığın nedeni ve çözümü bulunacaktır. Bu süreçte hastalığın yayılmasını önlemek için önlemler alınmaya devam edilecektir.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu