Yaşam

Muhabbet Kuşu İsimleri – Erkek Ve Dişi Muhabbet Kuşlarına Ne İsim Konulabilir?

 Muhabbet Kuşu İsimleri – Erkek ve Dişi Muhabbet Kuşlarına Ne İsim Konulabilir?

 Muhabbet kuşu aldığınız zaman ilk yapmanız gereken iş bu kuşa bir isim vermektir. Verilen bu isim bir şeyi simgeleyebilir veya sıradan bir isimde olabilir. Bu yüzden muhabbet kuşuna verilecek olan isim seçimi sahibine kalmış bir durumdur. 

Muhabbet kuşları erkek ve dişi olarak ayrılmaktadır. Bu yüzden verilen isimde buna göre seçilmektedir. Erkek olan muhabbet kuşuna erkeğe uygun isimler, dişi olana ise dişiye uygun isimler verilmektedir. Ancak bu ayrımı yapmadan isim verenlerde olmaktadır. Bu yüzden muhabbet kuşuna isim verirken sahibinin düşüncesi son derece önemlidir.

 Muhabbet Kuşlarına Neye Göre İsim Verilmektedir?

 Muhabbet kuşlarına isim verirken farklı etkenler ortaya çıkmaktadır. Bu etkenlere göre muhabbet kuşuna istediğiniz ismi verebilirsiniz.

 – Rengine göre isim vermek: Muhabbet kuşlarının mavi, beyaz, sarı ve daha birçok farklı rengi bulunmaktadır. Bu yüzden muhabbet kuşuna isim verirken rengine dikkat eden çok sayıda kişi bulunmaktadır.

  – Davranışına göre isim vermek: İnsanlar sahip oldukları hayvanlara isim verirken davranışlarına dikkat edebilirler. Örneğin sahip olduğunuz hayvan çok tembelse ‘miskin, tembel, sabit’ gibi isimler verilebilir. Muhabbet kuşunun hareketlerine göre isim vermek mümkündür.

 – Rastgele bir isim vermek: Bazen isim ararken rastgele isimlerde seçilebilir. Yani muhabbet kuşu aldığınızda aklınıza ilk gelen ismi kuşa verebilirsiniz.

 – Simge bir isim vermek: İnsanlar için simge olmuş bazı isimler bulunabilir. Tutulan takım, sıkça tüketilen bir yiyecek, sevilen bir marka veya bunlara benzer çok sayıda simgede muhabbet kuşuna isim olarak konulabilir. 

 Erkek Muhabbet Kuşu İsimleri

 Muhabbet kuşuna isim arayan kişiler için çok sayıda isim alternatifi bulunmaktadır. Bu yüzden istediğiniz ismi muhabbet kuşunuza verebilirsiniz. Muhabbet kuşu için isim arayanlar, isim önerilerinden beğendiklerini keyifle kullanabilir. Bu isimler erkek muhabbet kuşları için son derece uygundur. 

 – Arsız, 

 – Bal, 

 – Bulut,

 – Maşuk, 

 – Altın, 

 – Maviş, 

 – Boncuk, 

 – Çakır, 

 – Paşa, 

 – Ziya, 

 – Pamuk, 

 – Poyraz, 

 – Yaramaz. 

 Dişi Muhabbet Kuşu İsimleri

 Dişi muhabbet kuşu olanlar için yüzlerce isim şansı bulunmaktadır. Bu isimlerden tercih ettiğiniz birini muhabbet kuşunuz için kullanabilirsiniz. Dişi muhabbet kuşları için çeşitli isim önerileri vardır. Dişi muhabbet kuşu olanlar bu isimleri de düşünebilir. 

 – Cilveli,

 – Aşık,

 – Şeker,

 – Yeşil,

 – Maviş,

 – Deniz,

 – Çiçek,

 – Lale,

 – Gül,

 – Fıstık,

 – Gümüş,

 – Nazar,

 – Boncuk. 

 

 

 

Pools Plus Cyprus

ACM CYPRUS


Kaynak: NTV/CNN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu