Sinema/Dizi/TV

Neslihan Atagül Başrollü “Aaahh Belinda”dan İlk Fragman! – Haberler

Atıf Yılmaz’ın ünlü filmi Neslihan Atagül ile geri dönüyor.

Atıf Yılmaz’ın ünlü filmi, bu kez Neslihan Atagül ile Netflix aracılığıyla geri dönüyor! Deniz Yorulmazer’in yönetmenliğini yaptığı, senaryosunu Hakan Bonomo’nun kaleme aldığı ve OGM Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği filmde Neslihan Atagül’e Necip Memili ve Serkan Çayoğlu eşlik ediyor.

Aynı isimli, Müjde Ar başrollü filmin modern bir uyarlaması olan “Aaahh Belinda”, yakın zamanda çıkacak bir şampuan olan ‘Belinda’ için bir televizyon reklamında yer alan genç oyuncu Dilara’nın (Neslihan Atagül) yaşadıklarını anlatıyor.

Dilara’nın reklamda canlandıracağı Handan karakteri, iki çocuk annesi, gündüzleri bankada çalışan ama akşamları kocasına dolma yapmayı ihmal etmeyen “ideal” bir kadındır. Genç oyuncu, içine sinmese de reklamda rol almayı kabul eder, ancak çekimler esnasında hayatı bir anda değişir. Handan’ın hayatı gerçek olmuştur ve çaresizce Handan olmadığını kanıtlamaya çalışan Dilara, artık Handan olarak yaşamını sürdürmek zorundadır…

1986 tarihli orijinal “Aaahh Belinda”da başroldeki Müjde Ar’a, Macit Koper, Füsun Demirel, Erol Durak, Güzin Özipek gibi isimler eşlik etti. Atıf Yılmaz’ın “Sosyal İçerikli Fantastik Filmler” diyerek tarif ettiği filmlerinden biri olan “Aaahh Belinda”nın senaryosu Barış Pirhasan’ın imzasını taşıyor. Film, 23. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Kadın Oyuncu olmak üzere toplam üç kategoride ödülün sahibi oldu.

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: Beyazperde

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu