Sinema/Dizi/TV

Netflix’in Üyelik Sayıları Şifre Paylaşımıyla Yükselmeye Devam Ediyor

Netflix’in şifre paylaşımını engelleme planı başarılı oldu

Netflix, şifre paylaşımı kısıtlaması uygulaması sayesinde büyük bir başarı elde etti ve son çeyrekte 5.9 milyon yeni abone kazanarak toplamda 238.3 milyon aboneye ulaştığını duyurdu.

Bu uygulama önce Kanada, İspanya ve Portekiz gibi ülkelerde başladı ve Mayıs ayında ABD’ye de yayıldı. Bu uygulamaya göre, aynı Netflix hesabını kullanan kullanıcılar aynı evde yaşamak zorunda kaldı. Hesabın sahibi ile aynı evde yaşamayan “ortaklar” ise aynı şifreden yararlanmaya devam edebilmek için aylık 7.99 dolar ek ücret ödemek zorunda.

Bu uygulamayla birlikte Netflix’in abone sayısı ve geliri arttı. Toplam gelir beklentilerin biraz altında, 8.2 milyar dolar olarak gerçekleşti, ancak geçen yılın aynı döneminde sadece 13 milyon dolar olan serbest nakit akışı bu yıl 1.34 milyar dolara yükseldi.

Netflix’in şifre paylaşımını engelleme planının nispeten sorunsuz bir şekilde işlediği ve “iptal oranının düşük olduğu” yani çok az kişinin protesto amacıyla aboneliğini tamamen iptal ettiği belirtiliyor. Buna karşılık gelir ve abonelik seviyeleri tüm bölgelerde arttı.

Bu haber, Netflix’in ABD ve Birleşik Krallık’ta “Temel Abonelik” planını kaldırıp yerine “Reklamlı Temel Abonelik” planını getirdikten hemen sonra geldi.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu