Ekonomi

OECD: Merkez bankaları faiz artırım rotasını sürdürmeli

 

İktisadi İşbirliği ve Gelişme Teşkilatı (OECD) tüm dünyada etkili merkez bankalarının faiz artırımlarında rotayı sürdürmesi gerektiğini söyledi.

Paris merkezli kuruluş, dünya ekonomisine ilişkin son değerlendirmesinde, politika yapıcıların üstesinden gelmesi gereken zorlukların bazı açılardan daha pembe bir resim çizerek bu yıl için küresel büyüme tahminini Kasım ayındaki yüzde 2,2’den yüzde 2,6’ya yükseltti.

Birçok ülkede manşet enflasyonun daha zayıf olacağını öngören OECD, küresel ekonomik genişleme hızının 2023 ve 2024’te trendin altında kalacağı ve risklerin aşağı yönlü olduğu konusunda uyarıda bulundu.

Biden başarısız banka yöneticileri için daha sert cezalar istiyor

Biden başarısız banka yöneticileri için daha sert cezalar istiyor

Kuruluşa göre en önemlisi, hizmetlerdeki artan maliyetler, bazı sektörlerdeki yüksek kârlar ve sıkılaşan işgücü piyasaları nedeniyle fiyat baskıları önceden tahmin edilenden daha yoğun.

39 üyeli ekonomi-politika kulübü, yaptığı ara genel görünüm raporunda, “Enflasyonist baskıların altında yatanların kalıcı bir şekilde düşürüldüğüne dair açık işaretler bulunana kadar para politikasının kısıtlayıcı kalması gerekiyor. ABD ve euro bölgesi de dahil olmak üzere birçok ekonomide daha fazla faiz artışına ihtiyaç var” dedi.

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak Link: NTV/MyNet/CNN

#OECD #Merkez #bankaları #faiz #artırım #rotasını #sürdürmeli

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu