Yaşam

Ok İşareti Nedir, Nasıl Yapılır? Klavyede (↑,↓,→,←,↔) İşareti Kısayolu…

Ok İşareti Nedir, Nasıl Yapılır?

Ok işareti özellikle yön göstermek amacıyla kullanılan işaretler olarak belirtilmektedir. Ok işareti bu anlamının dışında dünya genelinde kullanımı popüler olan ”The Okay Sign” olarak da bilinmektedir. Ok işareti klavyelerde açık ve net olarak belli olmamaktadır. Bu işareti yapmanın farklı pek çok yolu bulunmaktadır.

Ok işareti yapılırken kullanılan tuş kombinasyonlarından rakamlar ile ilgili olan bölüm klavyenin üst kısmında rakamların ve işaretlerin olduğu yer olmayıp num lock alanındaki rakamları kullanmak gerekmektedir. Ok işareti yapılırken ilk olarak alt tuşu ile 26 rakamına aynı anda basılarak sağa doğru bakan ok işareti ortaya çıkarılmaktadır.

Klavyelerde (↑,↓,→,←,↔) İşareti Kısayolu

Klavyelerde ok işaretlerini belirtmek için tek bir tuş yeterli olmamaktadır. Ok işaretleri farklı yönleri gösteriyorsa farklı tuşlar kullanarak bu işaretleri yapmak mümkün olmaktadır. Klavye üzerinde yer alan tuşlardan bazılarına birden fazla görev verilerek hem çirkin bir görüntü elde etmekten hem de her karakter için klavyede yer açmaktan kurtularak görüntü kirliliğine engel olunmaktadır.

Bilgisayar Klavyesi İle (↑,↓,→,←,↔) Ok İşaretleri şu şekillerde yapılmaktadır:

( →) alt + 26

 ( ←) alt + 27

 (↔) alt + 29

 ( ←) alt + 27

 (↔) alt + 29

Ancak burada kullanılan sayıların Num lock alanından seçilmesi gerekmektedir. Klavyelerde ok işareti yapmanın ikici bir yolu daha bulunmaktadır. Ok işaretlerinin olduğu bir alandan kopyala yapıştır yapılarak da ok işareti kullanılmış olmaktadır.

Estağfurullah Ne Demek? TDK'ya Göre Estağfurullah Kelime Anlamı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Estağfurullah Ne Demek? TDK’ya Göre Estağfurullah Kelime Anlamı Nedir, Nasıl Kullanılır?

 

Pools Plus Cyprus

ACM CYPRUS


Kaynak: NTV/CNN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu