Kıbrıs

Okullarda deprem riski taramalarına Gazimağusa Namık Kemal Lisesi’nden başlandı.

blank

Başbakanlık Deprem Komitesi’nin, çeşitli kesimlerin katılımıyla okullarda deprem riski taramaları başladı.

İlki Gazimağusa Namık Kemal Lisesi’nde gerçekleştirilen incelemeye, Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Aytunç Şirket, Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarı Durali Güçlüsoy, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gürkan Yağcıoğlu ve teknik ekibi, okul müdürü ve okul aile birliği yetkilileri ile Mağusa Antik Vakfı Başkanı, UBP Gazimağusa Milletvekili Resmiye Eroğlu Canaltay ve diğer yetkililer katıldı.

blank

Okulda yapılan incelemenin ardından İnşaat Mühendisleri Oda Başkanı Gürkan Yağcıoğlu bir açıklamada bulundu.

Yağcıoğlu, bugünkü girişimlerinin, depremden sonra binaların en hızlı şekilde taranması sonucu risk grubunu oluşturma çalışması olduğunu belirterek, bu sayede ileri çalışmaların kendilerinin nereden başlayacaklarını ortaya koyacağnı söyledi.

Gürkan Yağcıoğlu, bu çalışmayla en riskliden en az riskliye doğru yapıların sıralanacağını kaydederek, önümüzdeki hafta sonuna kadar ülkedeki tüm okulları bu tarama yöntemiyle tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

Kaynak: BRTK

Bir Cevap Yazın

Diğer Haberler

blank
Kıbrıs

Başbakanlık Deprem Denetim Komitesi ikinci toplantısını yaptı

Başbakanlık Deprem Denetim Komitesi ikinci toplantısını Başbakan Ünal Üstel başkanlığında gerçekleştirdi. Başbakanlık’tan verilen bilgiye göre, toplantıda ülkede bulunan yapı stoku,
blank
Kıbrıs

Kalkanlı ve Mersinlik’te fidan dikimine başlandı – BRTK

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı arasında imzalanan “55773 Öğrenci 55773 Fidan Ağaçlandırma” İş Birliği Protokolü kapsamında
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com