Magazin

Ömer dizisi Erdal kimdir? Tayanç Ayaydın canlandırıyor! Tayanç Ayaydın hangi dizilerde oynadı?

Sevilen dizi Ömer’de yeni karakter Erdal, dizinin akışını değiştirecek. Tayanç Ayaydın’ın hayat verdiği Erdal karakteri, Ömer dizisinin yeni bölüm fragmanıyla ortaya çıktı. İşte Ömer dizisinde Erdal’a hayat verecek olan Tayanç Ayaydın hakkında bilgiler…

Tayanç Ayaydın kimdir?

Tayanç Ayaydın (d. 7 Ağustos 1979, İstanbul), Türk sinema ve dizi oyuncusu.Birçok sinema filmi ve dizide rol alan oyuncu 7 Ağustos 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Tayanç Ayaydın Özel Doğa koleji mezunudur. Liseyi Tercüman Lisesi ve İstek Vakfı Lisesinde tamamlamıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü tamamlamıştır. Aliye dizisinde Doktor Kahraman karakterini canlandıran Tayanç Ayaydın, bu dizi ile tanınmaya başlanmıştır. 2009-2013 yılları arasında TRT 1’de yayımlanan Sakarya Fırat dizisinde Uzm.J.II Kad. Çvş. Osman Kanat rolünü canlandırmıştır.

Ömer dizisine yeni oyuncu! Tayanç Ayaydın katılıyor! Ömer dizisi 7. bölüm yeni fragmanında yayınlandı!

Ömer dizisine yeni oyuncu! Tayanç Ayaydın katılıyor! Ömer dizisi 7. bölüm yeni fragmanında yayınlandı!

Tayanç Ayaydın, 2016-2017 yılları arasında Kanal D’de yayımlanan Hayat Şarkısı adlı dizide Hüseyin Cevher karakterini canlandırdı. 2021-2022 yılları arasında TRT 1’de yayımlanan Bir Zamanlar Kıbrıs/Kıbrıs Zafere Doğru dizisinde Nikos Sampson karakterini canlandırmıştır. Son olarak, 2021 yılında İlk ve Son dizisinde izleyici karşısına çıktı. Son olarak ise, 2022 yılında yayımlanan Tozluyaka adlı dizide Önder Koçak karakterini canlandırdı.5 Temmuz 2011 tarihinde oyuncu ile trafik kazasında ağır yaralanan sevgilisi Bulut Köpük’ü sevdiği müzikleri dinleterek yaşama döndürdü. O sağlığına kavuşur kavuşmaz da evlenmiş, ancak evliliği 4 ay sürdü ve 5 Kasım 2011 tarihinde boşanmıştır.2015’te, Amerikalı öğretmen sevgilisi Sally Ghalayini ile evlendi.

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: MyNet/CNN

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu