Türkiye

Önü TV ünitesi arkası deprem kabini

blank

İzmir’de yaşayan Mustafa Tozan isimli vatandaş, eşinin deprem korkusu nedeniyle bir deprem kabini üretti. Kabinin 66 ton ağırlığa dayanabildiğini söyleyen Tozan, projenin patentini de aldı.

blank
İzmirli emekli elektrik teknisyeni Mustafa Tozan, eşinin deprem korkusu nedeniyle deprem kabini üretti. Projenin fikir babasının eşi olduğunu söyleyen Tozan, “İzmir depreminde çok korktu ve ona bir kabin yapmamı istedi.” dedi.
blank
Kendi evinde alanı verimli kullanmak için kabinin önünü televizyon ünitesi gibi tasarladığını söyleyen Tozan, talep gelince kişiye özel tasarımlar yapmaya başladığını söyledi.
blank
Tozan, çelikten yapılan ünitenin 66 tona kadar ağırlığa dayandığını belirtti. Dışı MDF kaplı ünitenin içi çarpmalara karşı önlem amacıyla döşeme kaplanmış. Kabinin içerisinde emniyet kemeri, şarj olabilir akü, led aydınlatma, şarj aleti ve siren bulunuyor.
blank
Kabinde yer alan sandığın içerisine de ihtiyaç duyulan malzemeler konulabiliyor.
blank
Projeyi mütevazı bir demir atölyesinde ve arkadaşının mobilya dükkanında tasarladığını belirten Tozan, kabini uzmanlara test ettirdiğini ve projenin patentini aldığını kaydetti.Kaynak: NTV/CNN

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

blank
Türkiye

Deprem bölgesinde alacaklı idarelere ödenecek borçlar ertelendi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Depremden etkilenen illerdeki alacaklı idarelere ödenecek borçlar ertelendi. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kararla, “asrın felaketi”
blank
Türkiye

Mazot ve gübre desteği ne zaman yatacak, bu ay yatar mı? Tarım ve Orman Bakanlığı açıkladı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

AÇIKLAMANIN AYRINTILARI Şubat ayı mazot ve gübre destek ödemeleriyle ilgili olarak Tarıım ve Orman Bakanlığı’nın resmi adresinde paylaşılan açıklama şu