Sinema/Dizi/TV

Oscar’lı Yönetmen Sam Mendes ve Tom Holland “Hamnet” İçin Bir Araya Geliyor – Haberler

Shakespeare’in küçük yaşta ölen oğlu Hamnet’in hikayesinden yola çıkan ödüllü kitap film oluyor.

.

Maggie O’Farrell tarafından kaleme alınan ve çok olumlu eleştirilerin yanı sıra Women’s Prize, National Book Critics Circle Award gibi ödüller alan “Hamnet” kitabı beyaz perdeye uyarlanıyor.

Filmin yönetmenliğini Oscar’lı usta yönetmen Sam Mendes (American Beauty, 1917) üstlenirken, başrolde Marvel Sinematik Evreni’nin Spider-Man’i olarak yıldızını parlatan Tom Holland üstlenecek. Senaryo ise Chiara Atik’e emanet.

“Hamnet”, dünyanın en ünlü yazarı William Shakespeare’in ve karısı Agnes’in, tek oğulları Hamnet’in kaybıyla baş etme mücadelesini anlatıyor. Roman, Shakespeare’in en ünlü oyunu Hamlet’in zemininde geçen insani ve yürek burkan bir hikayeyi hayata geçirerek, bu kaybın duygusal, ailevi ve sanatsal sonuçlarını takip ederken tarihi gerçeklerle kurmacayı harmanlıyor.

1580’lerin İngiltere’sindeki Kara Veba sırasında, genç bir Latince öğretmeni olağanüstü, eksantrik bir genç kadına aşık olur. Agnes, kırsal kesimde şifacı olarak sıra dışı yetenekleri, bitkileri ve iksirleri insanlardan daha iyi anlaması ile tanınır. Kocasıyla Stratford-upon-Avon’daki Henley Caddesi’ne yerleştiğinde, son derece koruyucu bir anne olur ve Londra sahnesindeki kariyeri yükselmeye başlayan genç kocasının hayatında sarsılmaz bir güç haline gelir, ne var ki küçük oğlu hayatını kaybettiğinde derin bir acıyla baş başa kalır.

Geliştime aşamasında olan filmin çekim takvimi, oyuncu kadrosu gibi diğer detayları henüz belli değil.

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak Link: Beyazperde/TelevizyonGazetesi

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin (Türkçe veya İngilizce) Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Yapay Zeka Yorumluyor

Oscar-winning director Sam Mendes and Spider-Man star Tom Holland are teaming up for a new project, a film called “Hamnet.”

The film will tell the story of William Shakespeare’s son, who died at the age of 11, and how his loss influenced the playwright’s work, particularly his play “Hamlet.”

Mendes, who won an Academy Award for directing “American Beauty” and also directed the James Bond films “Skyfall” and “Spectre,” will direct the film, while Holland will play the lead role of Hamnet.

The project comes from StudioCanal, which has also produced recent hit films like “Paddington” and “Tinker Tailor Soldier Spy.”

Mendes said in a statement that he was “thrilled” to be working on the project with Holland, who he called “one of the most exciting actors of his generation.”

He added: “I’ve been inspired and moved by the performances I’ve seen him give since he was a boy, and I can’t wait to see what he brings to this role.”

Holland, who has played Spider-Man in several films in the Marvel Cinematic Universe, said in a statement that he was “honored” to be working with Mendes on the film.

He added: “The idea of playing a character so close to the heart of England’s greatest playwright is exciting and daunting in equal measure, and I can’t wait to get started.”

The film is currently in pre-production, with no release date set. It promises to be a fascinating and emotional exploration of Shakespeare’s life and work, and the impact that his family had on his art.

ACM Cyprus

Yapay Zeka Teknolojisiyle Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu