Seyahat

Otel yöneticileri bulut sistemleriyle sektörün dinamiklerini belirliyor – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Turizmcilerin yeni destinasyonu: Bulut

Ülke ekonomisindeki gelirlerdeki payını artırmak, müşteri ve iş süreçlerini kapsayan yönetim kaslarını güçlendirmek isteyen otel işletmecileri, hem pratik hem de güvenli bir sistem olan bulut hizmetlerine rağbet göstermeye başladı. Peki bulut sistemleri otel sahipleri için hangi avantajları sunuyor?

Bulut tabanlı sistemlerin turizm işletmecilerine yararları nelerdir?

Tasarruf: İş süreçlerinin gerçek zamanlı istatistiklerle gerçekleştirilmesini sağlar. İşlerin, uzaktaki sunucular yerine, ölçeklendirme özelliğine sahip ana sunucular üzerinden yürütülmesine olanak tanır. Hizmet veya yönetimsel tüm adımlar satın alma gerekliliği olmayan, daha az donanıma ihtiyaç duyan sistemlerle sürdürülebilir. Bu yüzden maliyetten tasarruf edilebilir.

Esneklik: Kullanıcılar, tüm iş süreçlerini konum fark etmeksizin tek ekrandan yapabilir. Bunun yanı sıra uygulama veya otomasyonları özelleştirebilir. Yöneticiler ise gerçekleştirilen her bir işlemi tek tek izleyebilir ve iş akışlarında ortak paylaşım alanları oluşturarak esneklik yaratabilir.

Güvenlik: Siber güvenlik suçlarının gittikçe arttığı günümüzde, bulut tabanlı sistemler güvenlik açığının önüne geçer. Otel işletmecileri, otomatik güncellemeler ile kontrol sistemini sağlamlaştırabilir ve insan kaynaklı hataları engelleyebilir. Bunun yanı sıra işletmesine özel şifreler seçerek, verilerini internet ortamında güvenle saklayabilir.

Entegrasyon: Bulut tabanlı sistemler, bir işletmenin tüm ekiplerinin açık arayüzler ile teknolojik cihazlar aracılığıyla basit bir şekilde birbirine bağlanmasını olanak tanır. Yöneticiler iş akışlarını ekipleri için otomatikleştirirken, üçüncü taraflarla da entegre edebilir ve iş süreçlerindeki konforu artırabilir.

Turizmin lokomotifi olan otellerin buluta taşınması, seyahatseverler için daha şeffaf bir hizmet modelini ifade ederken, işletmeciler için de işgücü ve finansal verimlilik elde etmek anlamına geliyor. Otel yöneticileri bulut tabanlı sistemlerle maliyetlerini düşürürken, bilgi ve iletişim ölçeğini artırıyor, uygulamalarını çok kanallı hale getirerek yeni kitlelere daha pratik yollardan ulaşıyor.

Öyle ki operasyon süreçleri ve müşteri ilişkilerinde otomasyon sistemlerini benimsemek, yönetim kollarındaki stratejileri de dinamik tutuyor. Sadece rekabet ortamında öne çıkmalarına değil, profesyonel çözümler üretmelerine de yardımcı oluyor.

Nitekim global şirketlerin yaptığı araştırmalar da buluta geçişin artacağına işaret ediyor.

1- Şu an 706 milyar olan dünya çapındaki bulut bilişim hizmetleri harcamaları 2025’e kadar 1,3 trilyon dolara çıkacak.

2- Dünya genelinde tüm işletmelerin %81’i bulut sistemlerine geçmek için halihazırda bir stratejiye sahip.

3- İşletmelerin %82’si ek iş yükünü bulut sistemlerine aktaracak.

4- Günümüzde bulut tabanlı sistemler kullanan işletmelerin %70’i gelecek dönemde bu alandaki yatırım bütçelerini artıracak.

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: NTV/CNN

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu