Spor

Özlem Soydan Üçüncü Oldu

 

Hostinger KKTC Atletizm Federasyonu’na bağlı atletlerimiz Naili Moran Yaş Grupları Atletizm Final Yarışması’nda öne çıktı. Yarışmada 2011 doğumlu olan Özlem Soydan, üç farklı branşta yarışarak Türkiye üçüncüsü oldu.

İzmir’de 18-19 Temmuz tarihlerinde düzenlenen Naili Moran Yaş Grupları Atletizm Final Yarışması, her sporcunun üç farklı branşta yarışarak elde ettiği puanlarla genel sıralama belirlemeye dayanıyor. Özlem Soydan, 60 metre branşında 8,50’lik derecesi ile ikinci, yüksek atlama branşında 1,35 ile birinci ve uzun atlama branşında ise 4,56’lık derecesiyle altıncı oldu.

Toplamda 227 puan elde eden Soydan, Türkiye üçüncüsü olarak kürsüye çıkmayı başardı. Bu başarıyla Atletizm Federasyonu’na ve ülkemize gurur yaşattı.

Özlem Soydan, Naili Moran Yaş Grupları Atletizm Final Yarışması’nda gösterdiği performans ve elde ettiği derecelerle dikkatleri üzerine çekti. Türk atletizmine olan katkısı ve gelecek için umut vaat etmesi sevindirici bir gelişme oldu.

Atletizm Federasyonu, Naili Moran Yaş Grupları Atletizm Final Yarışması’na katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Özlem Soydan’ı Türkiye üçüncüsü olarak görmek bizleri gururlandırdı. Genç ve yetenekli atletlerimize destek olmaya devam edeceğiz.

Kaynak: https://brtk.net/wp-content/uploads/2023/07/21/OZLEM.jpg?ver=d9a68179043d08076d2bfb0489a4f4ab

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu