Son Dakika

Paris Belediyesi kriz masasını topladı


Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, Twitter’dan, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, Belediye Genel Sekreterliği ve ilgili müdürlerin yer alacağı kriz masasını, her gün toplanmak üzere harekete geçirme kararı aldığını duyurdu.


Belediye’den yapılan açıklamada da “Belediye, devam eden grevler ve bunların günlük yaşam üzerindeki etkisi nedeniyle Parislileri her gün bilgilendirme misyonunu üstlenecek kriz masasını topladı.” ifadesine yer verildi.


Böylelikle kriz masasının, kamu hizmetlerinin sürekliliğini sağlamak için gereken tedbirlerin alınmasına imkan tanıyacağı belirtilen açıklamada, valiliğin grevler devam ederken “zorla çalıştırma” prosedürünü uygulamaya koymasına rağmen, başkentte durumun düzelmediğine dikkat çekildi.


Temizlik işçilerinin grevi nedeniyle sokaklarda binlerce ton çöp yığıldı


Temizlik işçilerinin hükümetin tartışmalı emeklilik reformuna karşı günlerdir devam eden grevi dolayısıyla Paris sokaklarında binlerce ton çöp birikmişti.


Valilik, çöplerin kamu sağlığını tehlikeye atacağı gerekçesiyle, grevdeki işçilerin çöp toplamasını sağlamak için “zorla çalıştırma” prosedürünü başlatmıştı.

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak Link: NTV/TRT

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin (Türkçe veya İngilizce) Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Yapay Zeka Yorumluyor

Paris Belediyesi, son zamanlarda şehirde yaşanan bir dizi kriz nedeniyle kriz masasını topladı. Bu kriz masası, şehrin yönetiminde krizlerin yönetilmesi için gereken önlemleri almakla görevli.

Özellikle son zamanlarda Covid-19 salgını, terör saldırıları ve yoğun göçmen akımları gibi pek çok kriz Paris’te önemli bir huzursuzluğa neden oldu. Bu nedenle, belediyenin krize hazırlıklı olması ve krizlerin yönetilmesi önemli bir gereksinim haline geldi.

Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, kriz masasının “özellikle son olaylar nedeniyle” toplandığını açıkladı ve “Krize hazırlıklı olmak ve kriz yönetimi, bir belediye başkanının en önemli görevlerinden biridir” dedi.

Kriz masası, ilgili tüm yetkililerin ve kurumların katılımıyla toplanacak. Bu katılımcılar arasında polis, itfaiye, acil durum hizmetleri, sağlık hizmetleri, belediye meclisi üyeleri ve diğer ilgili kuruluşlar yer alacak.

Bu kriz masası, tüm krizlerle ilgili olarak şu adımları atmaya hazır:

1. Krizleri önceden tahmin etmek ve kriz senaryoları hazırlamak,

2. Kriz sırasında gerekli iletişim ağını sağlamak,

3. Kriz sonrası değerlendirmeler yapmak,

4. Kriz yönetimi ekibine gerekli kaynakları sağlamak.

Bunların yanı sıra, kriz masası sadece farkındalığın artması ve halka yönelik bilgilendirme yapmakla yetinmeyecek. Kriz sırasında, halka hizmet veren ilk yardım çalışanlarının yanı sıra belediye çalışanları da krize dahil olarak, gerektiğinde halk için zorlu bir mücadele veren kahramanlara dönüşecekler.

Kriz masası, krizleri önceden tahmin etmek, krizlerin yönetimi ve kriz sonrası süreçler hakkında gerekli kararları almak için gerekli tüm kaynakları kullanarak Paris’te yaşayan insanların huzurunu sağlamak için çalışacak.

Sonuç olarak, Paris Belediyesi’nin kriz masası, şehirde yaşayan insanların huzuru için önemli bir rol oynayacak. Bu kriz masası, krizlerle mücadelede gerekli olan ekipleri bir araya getirerek, herhangi bir kriz karşısında etkili bir şekilde hareket edebilecek. Bu da Paris’te yaşayan insanlara dikkatli bir şekilde hizmet verilmesini sağlayacaktır.

ACM Cyprus

Yapay Zeka Teknolojisiyle Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu