Teknoloji

Peugeot 508 de yenileniyor – Otomobil Haberleri

blank

Peugeot’nun Türkiye’deki model atağı devam edecek. Yeni 408’i pazara süren marka haziranda yeni 508 ve 308’i de otomobilseverlerle buluşturacak. 2024 yılında ise elektrikli 408 ise 2024’te ithal edilecek. Sektör temsilcilerinden Gülin Reyhanoğlu 2022 yılını Türkiye olarak 32 bin 600 adetin üstünde bir satışla kapattıklarını belirterek şunları kaydetti:

“%4.2 pazar payıyla yılı tamamladık. Geçtiğimiz sene satışlarımızın %53’ünü SUV modellerimizle gerçekleştirdik. Toplam satışlarımızın %29’unu hafif ticari araç modellerimiz oluşturdu. Rifter’la da pazarda ilk 3’teyiz. 2023 yılında da aslında 2022 yılına paralel bir pazar bekliyoruz, yaklaşık 780-800 bin adet bandında bir pazarla yılın tamamlanması üzerine planlama ve beklentilerimiz mevcut.”

57 bin satacak

2023 yılında 57 bin adetlik bir satış yapmayı planlayan marka yaklaşık %7.3’lük pazar payı hedefliyor. Marka bu rakamlara ulaşırsa bir rekora ulaşmış olacak. Bu hedefin yaklaşık 40 bini aşkını binek otomobil, 16 bin adet civarı da hafif ticari araç modellerden oluşacak. Reyhanoğlu,”İki yerli üreticinin hemen arkasından ticari araçta 3. marka olmak istiyoruz. 2023 hedeflerimizi elde etmemizde de bize ivme sağlayacak modellerden biri de yine yeni 308 olacak. Bu yıl Uşak, Manisa ve Aksaray’da satış noktası açarak 41 ilde mevcut olacağız.”Kaynak Link: UZAY35/CNN/NTV

#Peugeot #yenileniyor #Otomobil #Haberleri

Yorum Yapın

Diğer Haberler

blank
Teknoloji

İsrail’in ilk teleskobunu NASA fırlatacak – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Teleskopun, bilim adamlarının evrendeki nötron yıldız birleşmeleri gibi geçici olayları tespit etme ve analiz etme becerilerinde devrim yaratması beklendiği kaydedildi.
blank
Teknoloji

James Webb Uzay Teleskobu uzak evrende 6 büyük galaksi keşfetti – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Leja, teleskobun keşfettiği 6 galaksinin beklenenden çok daha büyük olduğunu söyleyerek “küçük, genç, bebek galaksiler” bulmayı beklediklerini ancak “bizimki kadar
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com