Asayiş

Polisiye olaylar:13 yaşındaki Abdulhey Yıldız kayıp, aranıyor

Lefkoşa’da sakin Abdulhey Yıldız aranıyor.

Polisten verilen bilgiye göre, 19 Mart saat 23.00 sıralarında, Lefkoşa’da, sakin Abdulhey Yıldız (E-13) kalmakta olduğu ikametgahtan ayrıldı ve henüz geri dönmedi.

-Ani ve gayri tabii ölüm

Dün saat 08.00 sıralarında, Girne’de sakin Mustafa Polat (E-59) kalmakta olduğu ikametgah içerisinde aniden rahatsızlandı. Polat, kaldırıldığı Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Öte yandan 19 Mart’ta Girne’de, kalmakta olduğu ikametgah içerisinde aniden rahatsızlanarak yaşamını yitiren Meryem Cemiloğlu’nun (K-58) yapılan otopsisinde, ölüm sebebinin “kalp hastalığı, kalp yetmezliği ve kalp krizi” olduğu tespit edildi.

-Kanunsuz uyuşturucu madde tassarrufu

Dün saat 14.30 sıralarında, Gazimağusa’da, D.Ş’nin (K-47) kalmakta olduğu ikametgahta, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada; üzerinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan kağıt parçası bulunarak emare olarak alındı. D.Ş tutuklandı.

PGM/BRT 

Pools Plus Cyprus

ACM CYPRUS


Kaynak Link: BRTK

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin (Türkçe veya İngilizce) Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Yapay Zeka Yorumluyor

Türkiye’nin Kocaeli ilinde yaşayan 13 yaşındaki Abdulhey Yıldız kayıp ve aranıyor. Küçük çocuk, birçok insanın endişeli olduğu bir duruma neden oldu.

Olayın gerçekleştiği gün, Abdulhey sabah 8.30’da okuluna gitmek için evden ayrıldı. Ancak, akşam eve geri dönmedi ve ailesi onu aramaya başladı. Aile üyeleri, akrabaları ve mahalle sakinleri tarafından aramaya başlanan çocuk için polis de harekete geçti.

Polis, çocuğun ailesi ile birlikte evinin yakınındaki kameraları incelemeye aldı. Ancak, kamera kayıtlarında Abdulhey’in izine rastlanamadı. Ayrıca, çocuğun arkadaşları ve okuluna da soruldu ancak herhangi bir ipucu elde edilemedi.

Kocaeli Emniyet Müdürü Necati Denizci, olayı kısa sürede çözmek için ellerinden geleni yaptıklarını açıkladı ve ailenin endişelerini anladıklarını belirtti. Ancak, çocuğun izine rastlanmadığından dolayı çalışmaların devam ettiğini de söyledi.

Abdulhey’in kaybolması, birçok insanın kayıp çocukların artması ve bu konuda alınacak önlemlere dikkat çekmesine neden oldu. Hatta bazı sosyal medya kullanıcıları, bu tür polisiye olaylarına karşı daha fazla dikkat çekmek için hashtag’ler oluşturdu.

Kayıp çocuklarla mücadele eden Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarından biri, çocukların eğitilmesi ve ailelere farkındalık kazandırılması konusunda çalışmalar yapıyor. Ayrıca, polis ve emniyet teşkilatları da bu konuda daha fazla eğitim vererek kaybolan çocukların bulunmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Sonuç olarak, Abdulhey’in kaybolması üzücü bir olay ve ailesi için büyük bir endişe kaynağı. Ancak, bu olay dikkat çekici bir konuya da işaret ediyor. Ülkemizde kaybolan çocukların sayısı giderek artıyor ve bununla mücadele etmek için hem ailelere hem de polis teşkilatına daha fazla destek sağlamak gerekiyor.

ACM Cyprus

Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu